Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Plakat wykładu

POLSKA AKADEMIA UMIEJĘTNOŚCI
oraz
MUZEUM W GLIWICACH
zapraszają na wykład
WSZECHNICY NAUKOWO-KULTURALNEJ

Prof. Krzysztof A. Meissner
(Wydział Fizyki, Uniwersytet Warszawski w Warszawie )
„Granice poznania w nauce”

23 kwietnia 2015 r. (czwartek), godz. 16.00
Willa Caro
ul. Dolnych Wałów 8a
Wstęp wolny


[Przesłano przez: M. Henke]


Notka biograficzna

Prof. Krzysztof Meissner ur. w 1961 jest fizykiem teoretykiem, specjalistą w zakresie teorii cząstek elementarnych. Studia ukończył w roku 1985 na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. Tytuł profesora uzyskał w 2006 roku. Cała kariera akademicka Profesora jest związana z tą uczelnią. W latach 2009-2011 był dyrektorem naukowym Narodowego Centrum Badań Jądrowych.

Prof. Meissner odbył dłuższe staże w czołowych ośrodkach naukowych fizyki jądrowej w Europie: Politechnice Federalnej - ETH Zurych, CERN Genewa, Międzynarodowym centrum Fizyki Teoretycznej - ICTP Triest, Uniwersytecie Paris VII, i Max Planck Institute w Poczdamie.

Profesor Meissner wygłosił ponad sto wykładów w czołowych ośrodkach naukowych świata jak: Harvard, MIT, Princeton, Oxford, Cambridge, Perimeter Institute oraz w uniwersytetach w Montrealu i wielu miastach europejskich. Opublikował pk. 50 prac (m.in. w Physical Review Letters, Physical Review, Nuclear Physics, Physics Letters) cytowanych ponad 1700 razy. Za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej w dziedzinie fizyki i za osiągnięcia w działalności na rzecz popularyzacji nauki został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

 

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.