Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

 

W dniach 27-29 marca 2015 r. w ośrodku Wyspa Zdrowia Wellness & SPA w Ustroniu odbyło się spotkanie Przedstawicieli STN-ów uczelni medycznych tj.: Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

 

Pierwszego dnia, tuż po zakwaterowaniu, odbyła się uroczysta kolacja, następnie wszyscy uczestnicy spotkali się na imprezie integracyjnej w hotelowym klubie „Wulkan”. Pomimo towarzyszącego zmęczenia z twarzy nikomu nie schodził uśmiech zadowolenia, przybyli okazali się wspaniałymi ludźmi.

Sobotę rozpoczęto od naładowania baterii na dzień pełen wrażeń. Tuż po pysznym śniadaniu uczestnicy wyruszyli zwiedzać okolicę. Efektem tego wyjścia był wjazd kolejką linową na Czantorię. Po powrocie do ośrodka i rozgrzaniu zmarzniętych kości przyszedł czas na zaplanowany wcześniej panel dyskusyjny podczas którego wymieniono się doświadczeniami związanymi z organizowaniem Konferencji i próbowano odnaleźć „zloty środek” na porozumienie się STN z innymi Organizacjami Studenckimi działającymi na poszczególnych uczelniach. Poruszono także kwestię finansowania STN oraz warunki przyznawania stypendium Rektora i Ministra, zastanawiano się również jak skutecznie promować STN wśród studentów. Po kilku godzinach trwania panelu przyszedł czas na góralskiego grilla, gdzie oprócz kiełbasy i skrzydełek można było dostać chleb ze smalcem i ogórkiem (cieszył się on ogromną popularnością) oraz kolorową, wiosenną sałatkę.

W niedzielę rano uczestnicy przygnębieni zeszli na śniadanie, a to za sprawą zbliżającego się powrotu do domu. Żegnając się pojawiły się uściski i łzy smutku, nikt nie chciał się rozstawać, wyjazd trwał zdecydowanie za krótko.

Wszyscy wyjechali z miłymi wspomnieniami i nadzieją, że niedługo się spotkają w Katowicach, Warszawie lub Poznaniu. Za niezwykłą atmosferę panującą na wyjeździe oraz za jego organizację odpowiadał Zarząd STN Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Katarzyna Major
Przewodnicząca Zarządu Studenckiego Towarzystwa Naukowego
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

 

 

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.