Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Szanowni Państwo,

        Technika stereotaksji mózgowej w leczeniu pacjentów ze schorzeniami zlokalizowanymi w obszarze wewnątrzczaszkowym już od wielu lat jest wymiarem interdyscyplinarnym. Taki stan istnieje współcześnie w większości wiodących ośrodków medycznych europejskich i światowych.

       Tylko ścisła współpraca specjalistów z zakresu neurochirurgii stereotaktycznej i czynnościowej, neuroonkologii, neurologii, radioterapii stereotaktycznej, otolaryngologii, chirurgii podstawy czaszki, a także wielu innych pokrewnych dziedzin medycyny, może zapewnić pacjentom możliwie najlepsze korzyści z naszego leczenia.

        Powinniśmy, jako specjaliści z pokrewnych dziedzin medycznych z zakresów wymienionych powyżej, a leczących chorych ze schorzeniami wewnątrzczaszkowymi i okolic przyległych, wypracować nasze polskie standardy leczenia, w naszych polskich warunkach, a to w oparciu o doświadczenia wiodących w tych zakresach ośrodków europejskich i światowych. Nie należy "wyważać otwartych drzwi". Dobrze jest uczyć się na błędach innych, ale też jesteśmy zobowiązani, jako lekarze, do uczenia się na błędach własnych.

       Systematycznie osiągamy coraz lepsze wyniki leczenia u naszych chorych. Takich sukcesów naszej pracy, a przekładających się na poprawę zdrowia naszych pacjentów nie bylibyśmy w stanie osiągnąć bez współpracy interdyscyplinarnej w obszarze stereotaksji mózgowej w naszym kraju.

       W tym celu organizujemy tę konferencję, która ma służyć wzajemnej wymianie poglądów lekarzy z pokrewnych specjalności, a leczących pacjentów z tym samym schorzeniem, a to ku dobru zdrowia naszych wspólnych chorych. W tym celu chcemy zaprosić na naszą konferencję prelegentów, osoby które mają dużo doświadczenia zawodowego w tematach konferencji, zarówno krajowych jak i zagranicznych.

        W pierwszym dniu konferencji, o godz. 13.00 planowane jest zebranie Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów.

     Wzorem konferencji, która odbyła się w Chorzowie w czerwcu 2014 r. organizatorzy planują, aby treści prelekcji i doniesień zjazdowych, w formie streszczeń i/lub jako artykuły pełno-tekstowe zostały opublikowane w uniwersyteckim czasopiśmie SUM: Annales Academiae Medicae Silesiensis: CAS, Index Copernicus: 5,46, Polish Medical Bibliography, MNiSW: 4  (vide: Annales Academiae Medicae Silesiensis, Rok/Vol/Nr: 2014/68/5, Rok/Vol/Nr: 2014/68/5 supl. 1)

Z wyrazami głębokiego szacunku, z serdecznym zaproszeniem do udziału w Konferencji:

Dr hab. n. med. Stanisław Janusz Kwiek
Adiunkt Katedry i Kliniki Neurochirurgii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach,
Przewodniczący Sekcji Neurochirurgii Czynnościowej i Stereotaktycznej Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów


PROGRAM
PATRONATY
PATRONATY MEDIALNE
Więcej:


[Przesłano przez: Agata Kalafarska] 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2021

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.