Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Plakat wykładu PAU

26 marca 2015 r. o godz. 16.00 w Willi Caro w Gliwicach (ul. Dolnych Wałów 8a) odbędzie się wykład pt. „Serce Chopina”, który wygłosi prof. dr hab. Tadeusz Dobosz. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. 

Organizatorem wykładu jest Wszechnica PAU.Notka biograficzna

Prof. Tadeusz Dobosz urodził się w 1948 roku we Wrocławiu. Absolwent wydziału biologii (kierunek biochemia) Uniwersytetu Wrocławskiego. Karierę zawodową przeszedł w ośrodkach wrocławskich (Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej PA, Akademia Medyczna). Jest profesorem zwyczajnym nauk medycznych. Od 1979 roku związał się z Zakładem Medycyny Sądowej Akademii Medycznej we Wrocławiu, gdzie jest specjalista w zakresie technik molekularnych (aktualnie kierownik od Zakładu Technik Molekularnych Katedry Medycyny Sądowej).
Prof. Dobosz posiada duże doświadczenie w zakresie genetyki sądowej i kryminalistyki i głębokie rozeznanie w problematyce ustalania spornego ojcostwa i identyfikacji materiału biologicznego, w tym także szczątków kostnych.
Autor 51 wydrukowanych prac naukowych oraz kilkuset innych publikacji, monografii, podręczników lub skryptów. Jeden z pionierów wprowadzenia technologii DNA w ustalaniu spornego ojcostwa oraz w badaniach kryminalistycznych w Polsce, a także zastosowaniu technik biologii molekularnej w diagnostyce medycznej.
Profesor Dobosz jest świetnym popularyzatorem wiedzy i posiada pokaźny dorobek (wykładów, prelekcji, wypowiedzi dla prasy, wystąpienia w mediach elektronicznych). Posiada także duży dorobek dydaktyczny i organizacyjny oraz ekspercki. Zainteresowania naukowe: molekularne badanie antycznego (kopalnego) materiału biologicznego, seroantropologia, diagnostyka i medycyna molekularna, muzealnictwo medyczne). Posiada nagrody i wyróżnienia rektorskie i państwowe.
Jest członkiem polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych.
Prof. Dobosz był jednym z uczonych, którzy zatroszczyli się i zbadali stan serca Chopina – narodowej relikwii przechowywanej w kościele św. Krzyża w Warszawie.


[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.