Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

13 marca br. na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej SUM odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów 19 doktorom i 7 doktorom habilitowanym.

W uroczystości udział wzięli: JM Rektor SUM prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki, Prorektor ds. Szkolenia Podyplomowego prof. dr hab. n. med. Krystyna Olczyk, Poseł na Sejm  RP Ewa Malik, Poseł na Sejm RP Jarosław Pięta, Poseł na Sejm  RP Waldemar Andzel , w imieniu Posła na Sejm RP  Witolda Klepacza – Pan Mirosław Stroiński, Senator  RP Bogusław Śmigielski , I Zastępca Prezydenta Miasta Sosnowca   Mateusz Rykała , Pełnomocnik Prezydenta ds. Edukacji  Zbigniew Byszewski , Prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej w Katowicach   Dr Piotr Brukiewicz, Dziekan Wydziału Nauk o Ziemi UŚ  Prof. dr hab. Adam Idziak,  Ks. dr Marcelin Pietryja  z Klasztoru Braci Mniejszych Franciszkanów,  przedstawiciele władz Wydziałów SUM, Promotorzy, Członkowie Rady Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej oraz  Promowani i ich bliscy.

Uroczystość promocji doktorskiej otworzył Pan Dziekan prof. dr hab. n. farm. Stanisław Boryczka, który powitał przybyłych gości oraz  pogratulował Promowanym  i  podziękował Promotorom, że dzieląc się swoją wiedzą pomogli  kandydatom w uzyskaniu zaszczytnej godności akademickiej.

Następnie głos zabrali JM Rektor SUM prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki i  Pani Prorektor ds. Szkolenia Podyplomowego prof. dr hab. n. med. Krystyna Olczyk, którzy złożyli życzenia nowo promowanym i życzyli dalszych sukcesów zawodowych.

Pan Dziekan odczytał tekst przysięgi doktorskiej, a następnie Promotorzy  przeprowadzili uroczystą promocję doktorską i wręczyli dyplomy.

Tytuł doktora habilitowanego otrzymali:

• Dr hab. n. med. Joanna Musialik
  • Dr hab. n. farm. Dorota Wrześniok