Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach ogłasza otwarty nabór partnera do wspólnego przygotowania i realizacji projektu pn „Opracowanie i wdrożenie pilotażowego programu integracji danych medycznych i systemów szpitalnych” (tytuł roboczy)
- Cel Partnerstwa:
Wspólne przygotowanie oraz realizacja Projektu mającego na celu:Opracowanie metodologii i praktyczna implementacja kompleksowych rozwiązań integrujących szpitalne systemy informatyczne zgodnie z wymogami platformy P1 wraz z wdrożeniem usług wspomagających procesy zarządcze, kontrolne i edukacyjne w obrębie SUM, Szpitali Klinicznych SUM oraz Instytutu Reumatologii im. prof. dr hab. n. med. Eleonory Reicher
- Zakres tematyczny Partnerstwa:
Zakłada się współpracę merytoryczną pomiędzy Partnerami w zakresie opracowania metodologii i dokumentacji obejmującej:
- Integrację medycznych systemów informatycznych Szpitali Klinicznych, Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Instytutu Reumatologii im. prof. dr hab. n. med. Eleonory Reicher na potrzeby gromadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej i jej wymiany w ramach platformy P1. Pilotażowe wdrożenie systemu repozytorium dokumentacji oraz portali informacji medycznej dla pacjenta i lekarza.
- Integrację systemów informatycznych Szpitali Klinicznych oraz Uniwersytetu wspomagających zarządzanie, celem optymalizacji działań w odniesieniu do obszarów A2B oraz A2C z wykorzystaniem mechanizmów klasy Business Intelligence.
- Wdrożenie rozwiązań w zakresie wymiany informacji dotyczących dostępności usług medycznych w czasie rzeczywistym, celem ich analizy oraz optymalizacji działań przy jednoczesnym udostępnianiu informacji służbom zaangażowanym w proces obsługi medycznej, ratownictwa i bezpieczeństwa publicznego.
- Wdrożenie w ramach Konsorcjum rozwiązań zintegrowanego systemu obiegu dokumentów oraz zintegrowanego systemu zamówień publicznych, celem zwiększenia efektywności w obszarze A2B.
- Poprawa dostępności i jakości świadczonych usług medycznych i edukacyjnych poprzez wdrożenie w ramach Konsorcjum rozwiązań wideokonferencyjnych i telemedycznych oraz systemów klasy Digital Signage.
Na etapie przygotowania Projektu zadaniem partnera będzie przygotowanie wszelkiej niezbędnej dokumentacji wymaganej do złożenia wniosku o dofinansowanie Projektu, w tym studium wykonalności Projektu w ramach ogłoszonego przez Władzę Wdrażającą Programy Europejskie jako Instytucję Pośredniczącą dla Działania 2.1 Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa konkursu. Dokumentacja powinna być przygotowana w terminie 21 dni od dnia wyłonienia partnerów, nie później niż do 28 kwietnia 2015 r.
Ogłoszenie o konkursie dostępne jest pod adresem internetowym: http://www.wwpe.gov.pl/programy/popc-2/popc/nabor-wnioskow-popc-2-1-2/
- Forma prawna partnera:
Przedsiębiorca w rozumieniu Ustawa z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej. - 4. Wymagania:
O udział w postępowaniu może ubiegać się kandydat na partnera spełniający następujące wymagania:
4.1. Posiada własną infrastrukturę informatyczną, łącznie z Data Center TIR III. Ocenie podlegać będzie koszt kolokacji standardowej szafy instalacyjnej w Data Center, w okresie trwania projektu oraz po jego zakończeniu.
4.2 Posiada doświadczenie w zakresie realizacji i zarządzania projektami Unii Europejskiej powyżej 50mln zł.
4.3. Posiada aktualną wiedzę zarówno techniczną, jak i z zakresu obowiązujących przepisów prawa z obszaru informatyzacji działalności podmiotów leczniczych.
4.4. Dysponuje odpowiednim potencjałem kadrowym do realizacji działań związanych z zakresem tematycznym partnerstwa w tym:
4.4.1 zespołem informatyków, minimum 5 osób,
4.4.2 zespołem projektowo-wdrożeniowym – minimum 5 osób,
4.4.3 kierownikiem projektu o następujących kwalifikacjach:
4.4.3.1 wyższe studia w zakresie informatyki lub elektroniki,
4.4.3.2 5-letni staż na stanowiskach kierowniczych w przedsiębiorstwach działających w obszarze objętym zakresem tematycznym partnerstwa,
4.4.3.3 udokumentowane doświadczenie w zakresie zarządzania projektami Unii Europejskiej. - Zgłoszenie powinno zawierać:
- Opis dotychczasowej działalności kandydata na partnera uwzględniający największe osiągnięcia, zwłaszcza w zakresie realizacji projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej wspierających technologie informatyczne.
- Opis koncepcji udziału w Projekcie w szczególności propozycję działań określonych w punkcie 2 niniejszego ogłoszenia
- Wykaz i opis posiadanej infrastruktury informatycznej wraz ze wskazaniem kosztów kolokacji zasobów w strukturach Data Center.
- Wykaz realizowanych zamówień/prac/projektów wraz z krótkim opisem ich przedmiotu i produktów.
- Wykaz osób określonych w punkcie 4.4 wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia, wykształcenia oraz wskazaniem czynności jakie mogą realizować w projekcie.
- Oświadczenie o posiadaniu wiedzy z zakresu określonego w punkcie 4.3 niniejszego ogłoszenia.
- Deklarację gotowości przygotowania wszelkiej niezbędnej dokumentacji wymaganej do złożenia wniosku o dofinansowanie Projektu, w tym studium wykonalności Projektu w ramach ogłoszonego przez Władzę Wdrażającą Programy Europejskie jako Instytucję Pośredniczącą dla Działania 2.1 Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa Konkursie w terminie 21 dni od dnia wyłonienia partnera nie później niż do 28 kwietnia 2015 r.
- Dokumenty potwierdzające status prawny kandydata na partnera i umocowanie osób go reprezentujących.
- Liczba Partnerów
W realizację projektu zaangażowany będzie Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach pełniący rolę lidera projektu wraz ze Szpitalami Klinicznymi, dla których Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach jest podmiotem tworzącym; Instytut Reumatologii im. prof. dr hab. n. med. Eleonory Reicher oraz nie więcej niż 1 partner będący jednostką zewnętrzną spoza sektora finansów publicznych - Termin składania zgłoszeń
21 dni od dnia ukazania się ogłoszeni na stronie internetowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Decyduje data wpływu do Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
- Sposób i miejsce składania zgłoszeń
Zgłoszenia kandydatów na partnera przygotowane w wersji papierowej wraz z wersją zapisaną na nośniku elektronicznym, należy złożyć osobiście lub przesyłką rejestrowaną w kancelarii głównej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach pod adresem:
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice -
Kryteria wyboru
- Zgodność działania kandydata na partnera z celami partnerstwa. (max. 10 pkt.)
- Deklarowany wkład kandydata na partnera w realizację celów partnerstwa.
(max. 30 pkt.) - Doświadczenie kandydata na partnera w realizacji projektów o podobnym charakterze. (max. 20 pkt.)
Ocena złożonych zgłoszeń prowadzona będzie zgodnie z art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014 –2020 (Dz. U. z 2014 roku poz.1146).
Kryteria wyboru ofert stanowią załącznik 1 do niniejszego ogłoszenia - UWAGI
10.1. Ogłaszający nabór zastrzega sobie prawo do:
a) podpisania umowy partnerskiej z kandydatem na partnera, którego zgłoszenie zostało najwyżej ocenione,
b) unieważnienia naboru bez podania przyczyny.
10.2. W przypadku unieważnienia naboru Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach nie ponosi odpowiedzialności za szkody jakie poniósł z tego tytułu podmiot zainteresowany zgłoszeniem swojej kandydatury lub kandydat na partnera, który dokonał zgłoszenia, a w szczególności nie ponosi odpowiedzialności za koszty przygotowania zgłoszenia.
10.3. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach dokona wyboru w terminie 3 dni od daty upływu terminu składania zgłoszeń zgodnie z pkt 8
10.4. Wyniki naboru zostaną ogłoszone na stronie internetowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
10.5. Ocenie podlegać będą zgłoszenia spełniające wymagania formalne określone w pkt 5. ogłoszenia.
10.6. W przypadku złożenia zgłoszenia po terminie, pozostawia się je bez rozpatrzenia.
10.7. Kandydat na partnera może złożyć jedno zgłoszenie w ramach naboru.
10.8. Zgłoszenie oraz wszystkie załączniki do zgłoszenia powinny być podpisane przez osobę upoważnioną do reprezentowania kandydata na partnera zgodnie z zapisem w dokumencie rejestrowym lub zgodnie z załączonym pełnomocnictwem.
10.9. Po ogłoszeniu wyników naboru, z wybranym partnerem zostanie podpisana umowa o partnerstwie regulująca szczegółowe warunki współpracy i role poszczególnych partnerów przy przygotowaniu i realizacji Projektu.
10.10. W przypadku wystąpienia okoliczności uniemożliwiającej zawarcie umowy partnerstwa z wybranym w wyniku naboru partnerem, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach dopuszcza możliwość zawarcia umowy partnerstwa z podmiotem, który jako następny w kolejności został najwyżej oceniony.
10.11. Od ogłoszonego wyniku naboru nie przysługuje odwołanie.
10.12. Zgłoszenie należy przesłać w języku polskim, sporządzone komputerowo.
[Przesłano przez: Barbara Jarzębska]
Załączniki:
Kryteria wyboru - załącznik nr 1