Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Baner URAP

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach zajął 4 miejsce wśród polskich uczelni i 509 na świecie w  dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu według rankingu University Ranking by Academic Performance (URAP).

Ranking opracowano w Instytucie Informatyki Middle East Technical University w Turcji. Obejmuje on 2000 uczelni wyższych z całego świata. W tym roku po raz pierwszy przeprowadzony został ranking jednostek szkolnictwa wyższego aż w 23 dziedzinach naukowych.

Ranking ten jest w całości oparty na obiektywnych danych pozyskanych ze źródeł bibliometrycznych:

Artykuły –miara aktywności naukowej na podstawie artykułów  opublikowanych w latach 2010-2012 i indeksowanych w bazie Web of Science.

Cytowalność  - jest miarą wpływu prac badawczych na podstawie liczby cytowań uzyskanych w latach 2010-2012 w artykułach opublikowanych w latach 2010-2012 i indeksowanych w bazie Web of Science.

Article Impact Total (AIT)-  jest miarą produktywności naukowej z uwzględnieniem współczynnika cytowań do ilości publikacji  (CPP – średnia liczba cytowań przypadająca na publikację) w odniesieniu do światowego współczynnika CPP w 23 dziedzinach w latach 2011-2013.

Citation Impact Total (CIT)-  jest miarą wpływu prac badawczych z uwzględnieniem współczynnika cytowań do ilości publikacji  (CPP – średnia liczba cytowań przypadająca na publikację) w odniesieniu do światowego współczynnika CPP w 23 dziedzinach w latach 2011-2013.

Współpraca międzynarodowa – dane dotyczą współpracy międzynarodowej w oparciu o całkowitą liczbę publikacji dokonanych  we współpracy z zagranicznymi uczelniami na podstawie InCities  z lat 2010-2012.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.