Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
GCM

W dniach 26 lutego - 1 marca br. w Katowicach odbędzie się EUSTAR Educational Course 2015. Jest to Światowy Kurs dla Lekarzy Reumatologów dotyczący Twardziny Układowej zorganizowany przez Europaen  Scleroderma Trial and Research Group (EUSTAR). Jest to najważniejsza na świecie organizacja badająca tę rzadką i ciężką chorobę.

Kurs EUSTAR jest organizowany w różnych częściach świata. W ubiegłym roku udało się uzyskać zgodę EUSTAR na jego organizację w Katowicach. Jest to ważne, bowiem kurs w Katowicach umożliwia udział lekarzom z Polski. Organizatorem kursu jest prof. Eugeniusz J. Kucharz, obecnie prezes Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego, kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych i Reumatologii Wydziału Lekarskiego w Katowicach SUM. W kursie weźmie udział aż 19 lekarzy z Polski.

Katedra i Klinika Chorób Wewnętrzny i Reumatologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach jest jedyną w Polsce placówką stosującą w leczeniu twardziny układowej przeszczepy autologiczne komórek macierzystych (we współpracy z Kliniką Hematologii i Transplantacji Szpiku SUM). Ma też wyjątkowo dużą (jak na tę bardzo rzadką chorobę) grupę chorych objętych leczeniem. Przy Oddziale działa jedyne w Polsce stowarzyszenie chorych na twardzinę układową.

Twardzina układowa jest chorobą o nieznanej przyczynie, w której dochodzi do włóknienia skóry i narządów wewnętrznych. Choroba dotyczy w części ludzi młodych i może być zagrożeniem życia.

Otwarcie Kursu EUSTAR, w którym weźmie udział 23 najwybitniejszych badaczy tajemniczej choroby odbędzie się w czwartek 26 lutego o godzinie 14.00 w Hotelu Angelo w Katowicach.

Prof. Eugeniusz Józef Kucharz  


[Przesłano przez: Agata Kalafarska] 

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.