image Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Szukaj

 
 
Dyplom
Zmiana rozmiaru tekstu:

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Romer, wychowanek Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, asystent w Zakładzie Patofizjologii ŚAM w latach 1956-1959, specjalista endokrynolog, przez wiele lat praktykujący na Śląsku, otrzymał wyróżnienie  „Wybitny Klinicysta” na  europejskim zjeździe endokrynologów w Dublinie.

Odznaczenie „Wybitny Klinicysta” (Outstanding Clinician Award) jest  wyróżnieniem przyznawanym na wniosek powołanego w tym celu komitetu Europejskiego Stowarzyszenia Pediatrów Endokrynologów (ESPE), po wypełnieniu procedury oceny osiągnięć na polu pracy klinicznej w dziedzinie endokrynologii.  Spośród wszystkich zgłoszeń, każdego roku wybierany jest jeden kandydat. Tytuł jest przyznawany na specjalnej sesji na dorocznym posiedzeniu członków Stowarzyszenia. Dotychczas zostało wyróżnionych 13 klinicystów z 11 krajów europejskich. W roku 2014 po raz pierwszy został odznaczony lekarz z Polski.

Odznaczenie jest wynikiem osobistych zasług na polu klinicznej medycyny,  jest też wyrazem uznania dla środowiska lekarzy pediatrów-endokrynologów polskich, które jest od wielu lat jest spostrzegane i wysoko cenione w Europie i na świecie.


[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

image
 

Wydział Lekarski z OLD - Zabrze

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
image
 

Wydział Lekarski - Katowice

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
image
 

Wydział Farmaceutyczny

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
image
 

Wydział Nauk o Zdrowiu

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe
image
 

Wydział Zdrowia Publicznego

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

SUM © 2016-2018

 

 

 

logo sum bottom

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.