Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Dnia 6 grudnia 2014 r. w Centrum Dydaktycznym Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach przy ul. Medyków 12C, odbyło się spotkanie naukowe pt. „Ćwiczenia indywidualne i ogólnousprawniające w Zespole Turnera”.

W spotkaniu wzięły udział kobiety z Zespołem Turnera, pozostające pod opieką Kliniki Pediatrii, Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej, Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka i prowadzone przez dr hab. n. med. Anetę Gawlik.

Celem spotkania było podsumowanie indywidualnych wyników oceny funkcjonalnej kobiet z Zespołem Turnera, która została przeprowadzona w roku 2014 przez pracowników Zakładu Fizjoterapii i Zakładu Rehabilitacji Leczniczej Katedry Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu SUM w Katowicach oraz zaprogramowanie w oparciu o ich wyniki programu indywidualnych ćwiczeń usprawniających.

Spotkanie zostało zorganizowane pod patronatem Kierownika Katedry Fizjoterapii dr hab. n. o zdrowiu Ryszarda Plinty z inicjatywy Kierownika Zakładu Fizjoterapii dr n. k.f. Andrzeja Szopy.

Spotkanie rozpoczęły dwa wykłady na temat przeprowadzonych u dziewcząt i kobiet z Zespołem Turnera badań funkcjonalnych, pt. „Diagnostyka zaburzeń narządu ruchu w Zespole Turnera” oraz „Zaburzenia narządu ruchu w Zespole Turnera”.

Główną częścią spotkania były indywidualne konsultacje fizjoterapeutyczne oraz instruktaże ćwiczeń usprawniających, poprowadzone przez pracowników Katedry Fizjoterapii wraz ze studentami Kół Naukowych: Fizjoterapii i Neurorehabilitacji,

Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby konsultacje oraz warsztaty przebiegały w bardzo miłej atmosferze, czego najlepszym potwierdzeniem były szczere uśmiechy zadowolonych pacjentek, które wychodząc już po zakończeniu pytały na kiedy planowane jest następne tego typu spotkanie.

/ Katedra Fizjoterapii Wydziału Nauk o Zdrowiu SUM/

 

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.