Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Mgr Katarzyna Brukało

Mgr Katarzyna Brukało, wykładowca Zakładu Polityki Zdrowotnej Wydziału Zdrowia Publicznego SUM została członkiem Międzyresortowego Zespołu Koordynacyjnego Narodowego Programu Zdrowia (MZK NPZ).

Do zadań Zespołu należą:  okresowe zgłaszanie Radzie Ministrów wniosków i propozycji zmian priorytetów realizacji Narodowego Programu Zdrowia,  okresowa ocena postępów realizacji zadań określonych w Narodowym Programie Zdrowia,  opracowywanie projektów zmian w NPZ,  inicjowanie przedsięwzięć służących upowszechnianiu założeń Programu,  podejmowanie działań dotyczących dostosowywania zasad monitorowania sytuacji zdrowotnej ludności do zasad rekomendowanych dla państw członkowskich Unii Europejskiej.

Kolejne spotkanie Międzyresortowego Zespołu Koordynacyjnego Narodowego Programu Zdrowia i Rady ds. Diety, Aktywności Fizycznej i Zdrowia odbędzie się 11 grudnia. Spotkanie będzie dotyczyło zagadnienia sin taxes, czyli prozdrowotnej polityki fiskalnej, odnoszącej się m.in. do niezdrowej żywności w oparciu o doświadczenia innych państw europejskich.

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

SUM © 2016-2019