Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Lista Szanghajska

Po raz siedemnasty opublikowany został światowy ranking uczelni wyższych tzw. Lista Szanghajska 2020, czyli ranking najlepszych uczelni na świecie oceniany m.in. pod względem liczby najczęściej cytowanych naukowców (wybranych przez Thomson Reuters), liczby publikacji w czasopismach "Nature" czy "Science" oraz publikacji wymienionych w wybranych indeksach cytowań (Science Citation Index - Expanded oraz Social Sciences Citation Index), liczby absolwentów czy pracowników, którzy otrzymali Nagrodę Nobla lub Medal Fieldsa, a także innych osiągnięć uczelni.

Do 1000 najlepszych szkół wyższych tegorocznego Academic Ranking of World Universities zakwalifikowano 8 Uczelni z Polski, w tym tylko dwa uniwersytety medyczne - Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach i Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Uwzględniając miejsce na liście rankingowej klasyfikacja polskich Uczelni przedstawia się następująco: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Politechnika Warszawska oraz po raz pierwszy Politechnika Gdańska oraz dwie ww. Uczelnie medyczne.

[Przesłano przez: Justyna Skolik]

prof. Agata Stanek

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że zamierzam powierzyć kierowanie Szkoły Doktorskiej Uczelni Pani prof. dr hab. n. med. Agacie Stanek (notka biograficzna).

Przedstawiona kandydatura uzyskała poparcie Samorządu Doktorantów, natomiast powierzenie funkcji Dyrektora Szkoły Doktorskiej Pani Prof. dr hab. n. med. Agacie Stanek, nastąpi po podjęciu przez Radę Dziedziny Naukowej Uchwały, o której mowa w § 26 pkt 7 Statutu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański

Rektor – Elekt
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

[Przesłano przez: Justyna Skolik]

Przypominam, że zgodnie z Zarządzeniem Nr 204/2019 r. Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w sprawie ustalenia dodatkowych dni wolnych od pracy w roku 2020, w związku z przypadającym w dniu 15 sierpnia 2020 r. Świętem Wniebowzięcia NMP w innym dniu niż niedziela, dzień 14 sierpnia 2020 r. jest dniem wolnym od pracy dla pracowników Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Kierownik
Działu ds. Pracowniczych i Socjalnych
Jolanta Samborska - Kozak

[Przesłano przez: Ewa Drzeżdżon]

uwaga komunikat

Szanowni Państwo,

w imieniu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach ponownie oświadczam, że Wspólnota Uczelni powinna być wolna od wszelkich form przemocy psychicznej i fizycznej.

SUM © 2016-2020