Logo BIP Logo projektw EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

3 grudnia 2014 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń nadawanych przez Wydział V Nauk Medycznych Polskiej Akademii Nauk.

Zespołową nagrodę naukową Wydziału Nauk Medycznych PAN za cykl prac pt. „Wpływ antybiotyków z grupy aminoglikozydów i fluorochinolonów na proces melanogenezy i potencjał antyoksydacyjny” przyznano prof. Ewie Buszman, dr hab. Dorocie Wrześniok, dr Arturowi Beberokowi oraz mgr Michałowi Otrębie z Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej  Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Laur Medyczny im. Doktora Wacława Mayzla otrzymał absolwent Wydziału Lekarskiego w Katowicach, członek Studenckiego Koła Naukowego Zakładu Parazytologii Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu Pan Tomasz Gąsior.  Wyróżnienie to zostało przyznane  za pracę  „The potential of Nuclear Transport Modifier (cSN50.1 peptide) for attenuation of brain microvascular endothelial cells permeability in response to LPS and thrombin” oraz za inne osiągnięcia wynikające z aktywnej pracy w Kole Naukowym Zakładu Parazytologii (w tym trzy publikacje i dwie II nagrody podczas konferencji STN).

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

SUM © 2016-2020