NCN logo

Projekt: Ocena efektywności ogrzewania przy wykorzystaniu ciągłej terapii nerkozastępczej - poszukiwanie skutecznej metody ogrzewania pozaustrojowego poszkodowanych w hipotermii głębokiej", którego kierownikiem jest dr hab. Tomasz Darocha z Kliniki Kardioanestezjologii i Intensywnej Terapii Wydziału Lekarskiego w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach otrzymał dofinansowanie w kwocie 48 598,00 zł w ramach konkursu Miniatura 2 Narodowego Centrum Nauki.

Baner

Wydawnictwem PZWL ukazała się nowa książka pod redakcją naukową prof. dr hab. n. med. Krystyna Sosady, kierownika Katedry i Zakładu Medycyny Ratunkowej Wydziału Lekarskiego w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz dr n. med. Wojciecha Żurawińskiego, pracownika ww. Katedry.

Lider Nauk Farmaceutycznych - logo

Diamentowy grant

Logo NCN

Projekt „Międzypokoleniowe oddziaływanie matczynej otyłości i cukrzycy ciążowej na układ krążenia oraz profil ryzyka sercowo-naczyniowego u potomstwa we wczesnym dzieciństwie", którego kierownikiem jest lek. Linda Litwin z Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego został zakwalifikowany do dofinansowania w kwocie 77 892,00 zł w konkursie Preludium  Narodowego Centrum Nauki .

SUM © 2016-2019