Studenci

W raporcie „Studenci zagraniczni w Polsce 2014” przygotowanym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach znalazł się na 30 miejscu wśród 50 wiodących uczelni polskich pod względem liczby studentów zagranicznych. W zestawieniu narodowości, SUM jest czwartą uczelnią w kraju kształcącą studentów z USA i dziesiątą pod względem liczby studentów z Niemiec, Norwegii i Szwecji. 

W rankingu uczelni medycznych, SUM jest trzecim uniwersytetem pod względem liczby studentów z USA (97 osób)  i Tajwanu (36 osób). Liczba 21 studentów z Niemiec i 4 z Indii uplasowała SUM na czwartym miejscu wśród uczelni medycznych kształcących osoby tych narodowości.  W ogólnym zestawieniu liczby obcokrajowców w uniwersytetach medycznych SUM jest na miejscu ósmym.

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach  jako jeden z pierwszych w Polsce wprowadził studia anglojęzyczne (kierunek lekarski). Obecnie w Uczelni kształci się 322 obcokrajowców  z ponad 30 państw z całego świata. Od roku akademickiego 2014/2015 SUM uruchomił kierunek lekarsko-dentystyczny w języku angielskim. W planach są kierunki: farmacja, fizjoterapia, pielęgniarstwo, położnictwo, zdrowie publiczne oraz dietetyka.


[Przesłano przez: Agata Kalafarska]