Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Studenci

W raporcie „Studenci zagraniczni w Polsce 2014” przygotowanym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach znalazł się na 30 miejscu wśród 50 wiodących uczelni polskich pod względem liczby studentów zagranicznych. W zestawieniu narodowości, SUM jest czwartą uczelnią w kraju kształcącą studentów z USA i dziesiątą pod względem liczby studentów z Niemiec, Norwegii i Szwecji. 

W rankingu uczelni medycznych, SUM jest trzecim uniwersytetem pod względem liczby studentów z USA (97 osób)  i Tajwanu (36 osób). Liczba 21 studentów z Niemiec i 4 z Indii uplasowała SUM na czwartym miejscu wśród uczelni medycznych kształcących osoby tych narodowości.  W ogólnym zestawieniu liczby obcokrajowców w uniwersytetach medycznych SUM jest na miejscu ósmym.

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach  jako jeden z pierwszych w Polsce wprowadził studia anglojęzyczne (kierunek lekarski). Obecnie w Uczelni kształci się 322 obcokrajowców  z ponad 30 państw z całego świata. Od roku akademickiego 2014/2015 SUM uruchomił kierunek lekarsko-dentystyczny w języku angielskim. W planach są kierunki: farmacja, fizjoterapia, pielęgniarstwo, położnictwo, zdrowie publiczne oraz dietetyka.


[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.