Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Za prowadzoną na rzecz rozwoju Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach działalność, która przyczynia się do promowania Uczelni, pomnożenia jej mienia i rozsławienia jej dobrego imienia, JM Rektor SUM  prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki odznaczył Medalem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach  Pana Mahendrę M. Patela - Dyrektora  Generalnego  Hope Medical Institute, firmy rekrutującej kandydatów ze Stanów Zjednoczonych, Kanady i Indii na studia w języku angielskim na Wydziale Lekarskim SUM w Katowicach.

W uroczystości wręczenia Medalu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach uczestniczyli: JM Rektor SUM prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki, Prorektor ds. Studiów i Studentów prof. dr hab. n. med. Joanna Lewin-Kowalik, Prorektor ds. Nauki prof. dr hab. n. med. Jan Duława, a także bliscy, przyjaciele i współpracownicy Pana Mahendry M. Patela.

 Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach współpracuje z Firmą HMI od 1996 r. Dzięki podjętej współpracy, polegającej przede wszystkim na rekrutacji kandydatów na studia, a także reklamowaniu i  rozpowszechnianiu programu edukacyjnego realizowanego w języku angielskim w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, Uczelnia jako jedna z pierwszych w Polsce rozpoczęła kształcenie w tym języku.

 Długoletnia współpraca z instytucją zarządzaną przez Pana Mahendrę M. Patela przyczyniła się m.in. do uzyskania przez SUM  akredytacji Medical Board of New York oraz Medical Board of California. Stwarza to nie tylko ogromne szanse studentom na odbywanie szkolenia poza granicami Polski, ale przede wszystkim daje absolwentom naszej uczelni możliwość aplikowania  o rezydentury w najlepszych i renomowanych ośrodkach w większości amerykańskich stanów.

Hope Medical Instutite odegrało ponadto bardzo ważną rolę w procesie uzyskania przez uczelnię akredytacji  NY State Department of Education (DOE), dzięki czemu studenci mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów edukacji ze środków rządowych USA.

 

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.