Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Kilkaset osób wzięło udział w zorganizowanym 13 listopada Dniu Otwartym Wydziału Nauk o Zdrowiu SUM w Katowicach. 

Tegoroczny program przygotowany przez pracowników i studentów WNoZ prezentował się wyjątkowo bogato. Warsztaty i wykłady odbywały się na Wydziale Nauk o Zdrowiu, w Centrum Dydaktycznym WNoZ, Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej oraz w Obiekcie Sportowym Zakładu Adaptowanej Aktywności Fizycznej i Sportu.

Podczas Dnia Otwartego wszyscy zainteresowani studiami na kierunkach: fizjoterapia, pielęgniarstwo i położnictwo mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną i uczestniczyć w zajęciach położniczych, pielęgniarskich, fizjoterapeutycznych, psychologicznych i pedagogicznych.

W programie znalazły się m.in. warsztaty z zakresu symulacji porodu przedstawione na fantomach położniczych, ćwiczenia z zasad udzielania pierwszej pomocy,
pokaz iniekcji domięśniowych i pobierania krwi, podstawy nauki jazdy na wózku inwalidzkim, praktyczny pokaz pracy położnej w Oddziale Intensywnej Terapii Noworodka, techniki masażu klasycznego, prezentacja i pokaz samobadania piersi na fantomach, kinezyterapia bierna, muzyczno-ruchowe formy aktywności i wiele innych.

Uczestnicy mogli również zdobyć cenne informacje o perspektywach zatrudnienia absolwentów fizjoterapii, pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce i na świecie.
Każda odwiedzająca Wydział osoba miała także możliwość zarejestrowania się w Bazie Dawców Komórek Macierzystych.

 

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.