Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Plakat

Szanowni Państwo, Koledzy i Koleżanki,
Kierownicy Klinik i Ordynatorzy Oddziałów Kardiochirurgii, 
Chirurgii Naczyniowej i Endowaskularnej

Z przyjemnością zapraszam Państwa do udziału w X Międzynarodowych Warsztatach Kardiochirurgicznych i Endowaskularnych”CardioVascular team – postępy w diagnostyce i terapii”, które odbędą się 6-7 listopada 2014 r. w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Warsztaty te mają już dobrą tradycję, wpisując się w system kursów kształcenia podyplomowego organizowanych dla specjalistów z kardiochirurgii, rezydentów oraz współpracujących z nami chirurgów naczyniowych i endowaskularnych, jak i anestezjologów.

Celem tegorocznych warsztatów jest dzielenie się doświadczeniem przez ekspertów z kraju i zagranicy w zakresie strategii postępowania i operacyjnego leczenia rozległych tętniaków łuku aorty i aorty piersiowo-brzusznej. To właśnie ta grupa chorych włącznie z chorymi z Zespołem Marfana stanowi nadal zbyt wielki problem w wielu polskich ośrodkach kardiochirurgicznych i naczyniowych. Jestem przekonany, że podobnie jak w latach ubiegłych, warsztaty mające długą i dobrą tradycję, przysłużą się dalszemu rozwojowi kardiochirurgii w Polsce.

Program warsztatów (w załączeniu), zawiera istotne elementy postępu w zakresie leczenia rozległych tętniaków łuku aorty i aorty piersiowo-brzusznej, rekomendacje nowych wytycznych ESC/EACTS, a także wymianę doświadczeń w zakresie leczenia i prowadzenia chorych po zabiegach kardiochirurgicznych, endowaskularnych w tej trudnej grupy chorych.

Zgłoszenia proszę przesyłać drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dodatkowych informacji udziela p. Urszula Pielka, sekretariat Katedry Kardiochirurgii i Transplantologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 32 / 373 38 64). Serdecznie zapraszam!

Prof. dr hab.n.med. Marian Zembala
Kierownik Katedry i Oddziału Klinicznego Kardiochirurgii i Transplantologii
Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach


[Przesłano przez: Urszula Pielka]

Program ang. pdf

 

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.