Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

23 października 2014 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowego obiektu sportowego mieszczącego się  na terenie kampusu uczelni w Katowicach-Ligocie.

 

Uroczystość otworzył dr hab. Ryszard Plinta, kierownik Zakładu Adaptowanej Aktywności Fizycznej i Sportu Wydziału Nauk o Zdrowiu SUM. Następnie głos zabrali JM Rektor SUM prof. dr hab. n. med. Przemysław Jałowiecki oraz Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta.

W uroczystości wzięli udział również: przedstawiciele władz  Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Wydziałów SUM, Dyrektor Oddziału Śląskiego PFRON – Anna Wandzel, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Miasta Katowice.

W budynku znajduje się wielofunkcyjna sala gimnastyczna wraz z przestronnym zapleczem sanitarnym, sala fitness, pomieszczenia do aktywności ruchowej adaptowanej i sportu osób niepełnosprawnych, a także sale dydaktyczne.

W jednostce odbywają się  zajęcia z wychowania fizycznego dla wszystkich kierunków na wydziałach: Nauk o Zdrowiu, Lekarskim w Katowicach, Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu oraz Zdrowia Publicznego w Bytomiu.

W nowym budynku są prowadzone także zajęcia dla studentów fizjoterapii. m.in. aktywność ruchowa adaptowana, sport osób niepełnosprawnych, rekreacja  i turystyka osób niepełnosprawnych oraz aktywna rehabilitacja.

W obiekcie odbywać się będą również treningi sekcji Akademickiego Związku Sportowego  SUM takich jak: piłka koszykowa, piłka ręczna, piłka siatkowa, fitness, tenisa stołowego oraz treningi na siłowni.

Inwestycja kosztowała 5 mln zł. Pieniądze pochodziły ze środków własnych uczelni oraz PFRON-u.

Otwarcie nowego obiektu było połączone ze spotkaniem „Z innego poziomu… do rodziny”. To kolejne z cyklu spotkań organizowanych przez Wydział Nauk o Zdrowiu SUM. W tym roku zaproszenie przyjęli m.in. Elżbieta i Adam Kujawa oraz Joanna Soworka-Wojniak, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z macierzyństwem i rodziną. Spotkaniu towarzyszył pokaz tańca na wózkach w wykonaniu utytułowanej pary tanecznej Katarzyny Błoch i Marka Zaborowskiego.

  

[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.