Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Plakat

Zapraszamy na kolejny wykład Wszechnicy PAU, który odbędzie się 23.10.2014 r. o godz.17.00 w Centrum Edukacyjnym im.Jana Pawła II w Gliwicach ul. Jana Pawła II 5A . 

Wykład pod tytułem „ Czy los można wyliczyć ?” wygłosi prof. Krzysztof ZANUSSI (Studio Filmowe TOR w Warszawie)

Notka biograficzna

Krzysztof Zanussi – światowej sławy reżyser, producent filmowy, scenarzysta, filozof i eseista. Urodził się w 1939 roku, w Warszawie. Studiował fizykę na Uniwersytecie Warszawskim i filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Studia reżyserskie ukończył w roku 1966 w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej i Telewizyjnej w Łodzi. Członek wielu krajowych i międzynarodowych organizacji kulturalnych, gdzie pełnił wielokrotnie wysokie funkcje. Członek Zarządu Europejskiej Akademii Filmowej, Papieskiej Komisji Kultury w Watykanie, były prezes Stowarzyszenia Eurovisioni, członek Polskiego PEN-Clubu. Od roku 1992 jest profesorem i wykładowcą w Uniwersytecie Śląskim.
Autor znanych na całym świecie filmów: „Struktura kryształu”, „Iluminacja” , „Barwy ochronne”, „Constans”, „Rok spokojnego słońca”, „Gdzieśkolwiek jest, jeśliś jest”..., „Cwał”, „Persona non grata”, „Rewizyta” i ostatnio (2014) „Obce ciało”. Nagrodzony na wielu międzynarodowych festiwalach m.in. w Cannes, Wenecji, Locarno, Moskwie, Chicago, Montrealu, Berlinie, Tokio. Otrzymał tytuł doktora honorowego wielu wyższych uczelniach krajowych i zagranicznych. Otrzymał liczne odznaczenia polskie i zagraniczne, m. in. Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Krzysztof Zanussi reżyseruje także spektakle teatralne, wystawiane w wielu krajach świata, oraz jest autorem kilku książek.
Dzieła filmowe Zanussiego obejmują szeroką problematykę i dotyczą spraw, zachowań i postaw ludzkich w życiu rodzinnym, zawodowym i społecznym. Autor opisuje odwieczne zmaganie dwóch światów dobra i zła; często konfrontuje postawy idealistyczne, uczciwe, broniące podstawowych wartości ludzkich z postawami cynicznych konformistów, kombinatorów i oportunistów zawsze chciwych władzy lub pieniędzy.
Od 1979 roku pełni funkcję dyrektora Studia Filmowego TOR w Warszawie. Producent filmów m.in. Krzysztofa Kieślowskiego, Agnieszki Holland i wielu innych.

 
[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.