Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Kandydat

Biznes

Kontakt

En / Ru

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 
Dr hab. Małgorzata Janas-Kozik

Działając na podstawie art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 6 listopada 2008 roku o konsultantach w ochronie zdrowia, minister zdrowia powołał Panią dr hab. n. med. Małgorzatę Janas-Kozik do pełnienia funkcji konsultanta krajowego w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży.

Dr hab. n. med. Małgorzata Janas-Kozik jest lekarzem pediatrą, psychiatrą dzieci i młodzieży, kierownikiem Oddziału Klinicznego Psychiatrii i Psychoterapii Wieku Rozwojowego Katedry Psychiatrii i Psychoterapii na Wydziale Lekarskim w Katowicach SUM.

W pracy naukowej szereg prac oryginalnych dr hab. Małgorzaty Janas-Kozik dotyczyło jadłowstrętu psychicznego. Szczególnie zajmowała się regulacyjną rolą oreksyny A (OXA), oreksyny B (OXB), greliny (GRE) i leptyny (LEP) u chorych z jadłowstrętem psychicznym leczonych psychoterapią. Obecnie jest kierownikiem 5 projektów: „Sześciotygodniowa obserwacja pacjentek cierpiących na jadłowstręt psychiczny w aspekcie zaburzeń obsesyjnych i farmakoterapii”, „Wpływ fototerapii lub fluwoksaminy na aktywność fosfolipazy D w trombocytach pacjentów z rozpoznaniem jadłowstrętu psychicznego”, „Przydatność fototerapii w leczeniu jadłowstrętu psychicznego”, „Profil ekspresji genów we frakcji leukocytarnej krwi obwodowej chorych na jadłowstręt psychiczny wyznaczony techniką mikromacierzy oligonukleotydowej”, „Rola wybranych neuropeptydów stymulujących łaknienie – oreksyny A (OXA) i oreksyny B (OXB) oraz greliny w modelu biologicznym jadłowstrętu psychicznego”.

Od 2003 r. prowadzi kurs szkoleniowy objęty programem specjalizacji CMKP w dziedzinie psychiatrii „Podstawy psychiatrii dzieci i młodzieży – diagnozowanie i wybrane formy terapii”, a od 2006 r. kurs w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży „Podstawy psychiatrii dzieci i młodzieży – diagnozowanie i wybrane formy terapii”, opracowała też cykl szkoleń metodyczno-rehabilitacyjnych.

Członek Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych (od 1991 r., w latach 1991–1999 skarbnik Śląskiego Oddziału Regionalnego), Sekcji Naukowej Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (od 1994 r., od 1999 przez dwie kadencje – z-ca przewodniczącego  tej sekcji, od 2010 r. – przewodnicząca tejże sekcji), Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (od 1994 r., od 2013 – członek Prezydium ZG) oraz Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego (od 1987).

Wyróżniona przez JM Rektora SUM nagrodami zespołowymi I stopnia za działalność naukową (2003/2004, 2008, 2010, 2012) oraz dydaktyczną (2009, 2011), nagrodą zespołową II stopnia za działalność dydaktyczną (2001/2002) oraz nagrodą zespołową III stopnia za działalność dydaktyczną (2007). W 2009 r. została uhonorowana statuetką Dobrego Anioła za całokształt pracy dydaktycznej przez Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny „Metis” w Katowicach.


[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

[Zdjęcie i tekst na podstawie biogramu J. Miozgi z bazy Centrum Dokumentacji Dziejów Medycyny i Farmacji Górnego Śląska]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2021

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.