Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

30 lipca 2014 r. w Oddziale Laryngologii SPSK im. A. Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach wykonano pierwszą w województwie śląskim operację wszczepienia  implantu hybrydowego 70-letniemu pacjentowi z częściową głuchotą.

Po aktywacji procesora mowy i odpowiedniej  rehabilitacji logopedycznej chory ma szansę powrotu do świata dźwięków i  odzyskania możliwości swobodnej komunikacji.  Wydarzenie to otwiera nowe możliwości leczenia coraz szerszej grupie chorych z niedosłuchem i głuchotą w naszym regionie.

Metoda wszczepu implantu ślimakowego jest powszechnie uznanym i stosowanym sposobem  postępowania u chorych, zarówno  dzieci, jak i dorosłych z obustronną głuchotą. Śląski program implantów ślimakowych jest prowadzony w Oddziale Laryngologii SPSK im. A. Mielęckiego SUM w Katowicach od 10 lat i  jest jedynym ośrodkiem w południowej Polsce przeprowadzającym powyższą procedurę medyczną.

Wprowadzenie nowych technologii w systemach implantów ślimakowych spowodowało możliwość poszerzenia grupy pacjentów kwalifikowanych do tej metody leczenia. Implant hybrydowy to urządzenie, które łączy implant ślimakowy i aparat słuchowy. Tego typu implanty są przeznaczone dla pacjentów z częściową głuchotą, tzn.  z progiem słuchu w audiometrii tonalnej dla niskich częstotliwości do 60dB, natomiast w zakresie wysokich częstotliwości- powyżej 2000Hz- wyższym niż 80dB. Aparat słuchowy daje wzmocnienie akustyczne dźwięków o niskich częstotliwościach, a system  implantu ślimakowego pobudza komórki słuchowe ślimaka, które odbierają częstotliwości wysokie.


[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.