Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Aż sześć medali, w tym pięć złotych zdobył doktorant Wydziału Lekarskiego SUM w Katowicach Adam Kabiesz na Mistrzostwach Świata Lekarzy Medigames w austriackim Wels, które odbywały się w dniach 21-28 czerwca br.

Adam Kabiesz okazał się najlepszy w pchnięciu kulą, rzutach oszczepem, dyskiem i młotem oraz drużynowo w  siatkówce halowej. W siatkówce plażowej zdobył srebro. Zawody odbywały się po raz 35, uczestniczyło w nich ponad 1200 zawodników, w tym kilkadziesiąt osób z Polski. Na co dzień Adam Kabiesz pracuje na Oddziale Okulistyki Dorosłych w Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii SUM. To drugie Mistrzostwa, w których brał udział. W ubiegłym roku zdobył cztery złote medale. „ Można skutecznie i efektywnie łączyć pasję medyczną  z zamiłowaniem do lekkiej atletyki. Te dwa obszary dobrze się uzupełniają. Sport daje mnóstwo energii, pozytywnie nastawia do podejmowania kolejnych wyzwań.” – przekonuje Adam Kabiesz - „W tegorocznej rywalizacji w pchnięciu kulą do ostatniej chwili toczyłem pojedynek z reprezentantem Niemiec. Udało się!”


[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.