Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

W dniach od 11-14 czerwca 2014 r. w Poznaniu odbyła się XX Międzynarodowa Konferencja Europejskiego Towarzystwa Symulacji Medycznej SESAM 2014.

Pracownicy Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej wzięli w niej czynny udział.  We współpracy ze studentami VI roku Wydziału Lekarskiego w Katowicach, członkami Koła Symulacji, przygotowano film na konkurs wideo o tematyce związanej z symulacją medyczną. Film zajął I miejsce. Nagrodą dla autora najlepszego filmu jest bezpłatny udział w Konferencji SESAM 2015, która będzie odbywać się w Irlandii Północnej.

 

W trakcie konferencji odbyły się Ogólnopolskie Zawody SimOlympics, w których drużyna studentów  Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w składzie: Dryżałowski Marek, Duda Radosław, Król Seweryn, Pawłowski Piotr zajęła III miejsce.

W ramach konferencji zaprezentowano ustnie następujące cztery prace:

  • Planning, building and launching a large interdisciplinary simulation centre – Polish experience.
  • Does the level of anxiety depend on the individual strategies of coping with stress?
  • CPR e-learning module – is it an interesting alternative in refreshing CPR competence?
  • The subjective assessment of the usefulness of medical simulation performed by medical students of Medical University of Silesia.

Ponadto w formie plakatu:

  • Technological aspects of running a large interdisciplinary simulation centre.


[Przesłano przez: Agata Kalafarska]

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.