Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Światowe Kongresy Medycyny Wewnętrznej organizowane są co dwa lata przez International Society of Internal Medicine (ISIM). Kongres w roku 2020 nie odbył się ze względu na pandemię, a kolejny, planowany na rok 2022 w Moskwie także został odwołany. W tej sytuacji w roku nieparzystym „ratunkowo" organizacji 36th World Congress of Internal Medicine podjęło się Towarzystwo Internistów Republiki Dominikany (Sociedad de Medicina Interna de la Republica Dominicana), kierowane przez Claudię Arias. Kongres odbył się w Punta Cana w dniach 5-9 lutego 2023 r. Dominowali wykładowcy z American College of Physicians oraz interniści z obu Ameryk. Dużo mniej było osób z Europy, Azji i Afryki. Jedynym Polakiem zaproszonym do wygłoszenia wykładu był prof. Eugeniusz Józef Kucharz wybitny reumatolog i specjalista chorób wewnętrznych SUM. Przedstawił wykład poświęcony miażdżycy w zapalnych chorobach reumatycznych pt. wykład: „Accelerated atherosclerosis in inflammatory rheumatic disorders: How to prevent" wygłoszony w sesji plenarnej. Należy wspomnieć, że E. J. Kucharz jest członkiem honorowym ISIM i był członkiem ISIM Executive Board przez trzy kadencje, a więc najdłużej jak na to pozwala statut towarzystwa.

- Tematyka kongresu dotyczyła nie tylko „typowych" zagadnień medycyny wewnętrznej, lecz także omawiano problemy socjologiczno-psychologiczne i etyczne. To raz jeszcze pokazuje holistyczny charakter nauki o chorobach wewnętrznych - ocenia prof. Kucharz.

Na zdjęciu Punta Cana 7 lutego 2023 r. Spotkanie podczas 36th World Congress of Internal Medicine. Od lewej: Claudia Arias (przewodnicząca komitetu organizacyjnego, San Cristóbal, Dominikana), John Kolbe (prezydent ISIM, Auckland, Nowa Zelandia), Hans-Peter Kohler (Sekretarz Generalny ISIM, Bern, Szwajcaria), Virginia Hood (prezydent-elekt, Burlington, Vermont, USA), Eugeniusz J. Kucharz, Anna Kotulska-Kucharz (Polska), Quazi Tarikul Islam (Dhaka, Bangladesz, członek Executive Board ISIM).

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.