Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Około 400 pań wzięło udział w akcji przygotowanej przez Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach. Z okazji Dnia Kobiet w Centrum Dydaktycznym WNOZK przygotowano wiele atrakcji – panie mogły m.in. wykonać szereg badań profilaktycznych i wziąć udział w szkoleniu z zakresu samoobrony.

– Kobiety często żyją w ciągłym biegu. Opiekując się wszystkimi dookoła, będąc jednocześnie czynnymi zawodowo, często zapominają o swoim zdrowiu. Nasza akcja jest idealną okazją do tego, by przypomnieć wszystkim paniom, jak ważne jest złapanie oddechu i zatroszczenie się również o samą siebie – mówiła dr hab. n. o zdr. Anna Brzęk, prof. SUM, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach, która dodała także: – Zależy nam na tym, by panie które tutaj korzystają dzisiaj z szerokiej oferty wiedzy i doświadczenia specjalistów poczuły się zaopiekowane, bezpieczne i piękne. Kluczem do tego jest profilaktyka. Zdrowa kobieta to równocześnie kobieta uśmiechnięta. Ważne jest jednak to, byśmy dbały o siebie nie tylko od święta.

– Cieszę się, że tak wiele kobiet postanowiło spędzić ten wyjątkowy dzień właśnie z nami. Są tu nie tylko nasze studentki i panie pracujące na Wydziale, ale także mieszkanki Katowic. Mamy też kilku panów, którzy pomogli nam w zorganizowaniu tej wyjątkowej akcji – mówiła dr hab. n. o zdr. Urszula Sioma-Markowska, prof. SUM, prodziekan ds. studenckich Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach. – Program wydarzenia jest naprawdę rozbudowany – panie mogą skonsultować się z wieloma specjalistami, m.in. kardiologiem, ginekologiem, dermatologiem i psychologiem – dodała prof. Sioma-Markowska.

W ramach wydarzenia przygotowano także punkt fryzjerki, w którym panie mogły odświeżyć swoją fryzurę, jednocześnie oddając włosy na rzecz Fundacji Oko w Oko z Rakiem. Dużym zainteresowaniem cieszyło się także „Szkolenie z zakresu samoobrony i procedur bezpieczeństwa dla kobiet", które przygotowała 13. Śląska Brygada Obrony Terytorialnej. W kursie wzięło udział około 45 pań.

Koordynatorem akcji „WNoZKobietom" była dr hab. n. med. Wirginia Likus, prof. SUM – Kierownik Zakładu Anatomii w Katedrze Nauk Podstawowych Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach.

 

 

 

Dane wysyłającego
Dominika Kardynał

 

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.