Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Postanowieniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy dr hab. n. med. Anetta Lasek-Bal, Prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach oraz Kierownik Katedry i Kliniki Neurologii WNOZK SUM, otrzymała tytuł naukowy profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Anetta Lasek- Bal jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, gdzie w 1998 r. uzyskała dyplom lekarza a następnie w 2005 r. tytuł dr n. med. na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Ocena reaktywności naczyń mózgowych badanej metodą dopplerowską u chorych z cukrzycą typu 2 bez incydentów udarowych w wywiadzie”. Tytuł dr hab. n. med. uzyskała w 2016 r. na podstawie osiągnięcia naukowego pt. „Udar niedokrwienny mózgu- rzadsze czynniki ryzyka i wartość rokownicza wybranych wskaźników klinicznych i biochemicznych we wczesnej fazie choroby.” Główną część jej dorobku naukowego stanowią publikacje nt. chorób naczyń mózgowych, w tym głównie udaru mózgu. Choroby naczyniowo-mózgowe są także najczęstszym tematem jej wykładów na konferencjach naukowych.

Od 2016 r. Pani Profesor pełni funkcję Kierownika Katedry i Kliniki Neurologii Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W ramach zatrudnienia w SUM, równolegle z aktywnością dydaktyczną w okresie 2016-2019 r. była członkiem Wydziałowej Komisji Nauki, od 2019 r. jest członkiem Rady Dyscypliny Nauki Wydział Nauk o Zdrowiu SUM, w której w okresie 2020-2022 r. pełniła funkcję Zastępcy Przewodniczącego. Pozostaje członkiem Rady Szkoły Doktorskiej SUM (od 2019 r.), członkiem Rady Nadzorującej Centrum Transferu Technologii SUM (od 2020 r.) oraz Senackiej Komisji ds. Nauki SUM (od 2020 r.)

Prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Anetta Lasek-Bal od 2012 r. pełni funkcję Lekarza Kierującego Oddziałem Neurologii Górnośląskiego Centrum Medycznego im. prof. Leszka Gieca w Katowicach; Centrum Leczenia Udaru Mózgu. Jest także konsultantem wojewódzkim w dziedzinie neurologii (druga kadencja). W 2022 r. została powołana przez Ministra Zdrowia do Rady ds. Neurologii. Jest członkiem towarzystw naukowych, w tym Polskiego Towarzystwa Neurologicznego (sekretarz Zarządu Głównego), European Stroke Organisation, European Academy of Neurology. Od br. akademickiego pełni funkcję Prodziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu SUM w Katowicach.

prof. Lasek-Bal 800

 

Dane wysyłającego
Dominika Kardynał

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.