Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Miło nam poinformować, że Minister Zdrowia Adam Niedzielski nominował Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach na Affiliated Entity (podmiot stowarzyszony) do realizacji wspólnego działania w ramach Programu UE dla Zdrowia na lata 2021-2027 (EU4Health Programme) Działanie Joint Action: EU4H-2022-JA-03: Direct grants to Member States' authorities: prevention of NCDs – cardiovascular diseases and diabetes (AWP Ref: DP-g-22-06.03) – EUR 55 000 000 EU co-funding.

Wspólne działanie w sprawie chorób sercowo-naczyniowych i cukrzycy (JACARDI) ma na celu zmniejszenie obciążenia chorobami układu krążenia (CVD) i cukrzycy (DM) w krajach Unii Europejskiej, zarówno na poziomie jednostkowym, jak i wymiarze społecznym. JACARDI ma na celu integrację sprawdzonych najlepszych praktyk oraz interwencji w różnych krajach i regionach Europy poprzez ponadnarodowe inicjatywy pilotażowe, uzupełniające i wzmacniające istniejące polityki i programy.

Inicjatywa obejmuje działania od poprawy umiejętności zdrowotnych i świadomości pacjentów nt. CVD/DM poprzez badania przesiewowe i profilaktykę pierwotną wśród populacji wysokiego ryzyka, docieranie do osób żyjących z CVD/DM i ich świadczeniodawców aż po poprawę ścieżki usług zdrowotnych, samozarządzanie i uczestnictwo w rynku pracy.

JACARDI zajmuje się również aspektami przekrojowymi, np. promowaniem równości w zdrowiu, różnorodności społecznej, kulturowej i etnicznej oraz poprawą jakości i dostępności danych.

W szeroki zasięg Działań JACARDI, składających się z 11 Pakietów Roboczych (WP), zaangażowanych jest 21 krajów UE i 77 partnerów. Zapewni to szerokie wdrożenie 142 programów pilotażowych o szerokim zasięgu geograficznym. Powstały plan działania będzie służył jako dowód słuszności koncepcji studia przypadków z potencjałem rozszerzenia i zwiększenia skali doświadczeń na poziomie krajowym i regionalnym. JACARDI wzmocni współpracę międzynarodową i zapewni maksymalizację wykorzystania wyciągniętych wniosków dzięki jasnej strategii, angażowaniu grup interesu, promowaniu integracji i trwałości podejść w celu osiągnięcia wysokiego wpływu, w tym wdrażania skutecznych interakcji, współpracy i współtworzenia między nauką a polityką.

Nominacja została podpisana przez Ministra Zdrowia i przekazana do Komisji Europejskiej. Była ona zwieńczeniem wielomiesięcznej współpracy Zespołu badawczego SUM z Jednostką powołaną decyzją Ministra Zdrowia na Competent Authority w/w Działania - Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Kierownikiem Zespołu badawczego SUM jest Prorektor ds. Kształcenia Podyplomowego i Promocji Uczelni dr hab. n. med. Oskar Kowalski, Członkami Zespołu badawczego Pani dr n. o zdr. Katarzyna Brukało oraz Pani dr hab. n. med. Joanna Żywiec.

prof. Kowalski

Ministerstwo Zdrowia logo 2022


Dane wysyłającego
Dominika Kardynał

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.