Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Na mocy Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11.10.2022 r. (Dz. U. z 2022, poz. 2202) modyfikacji uległa klasyfikacja dziedzin nauki i dyscyplin naukowych oraz dyscyplin artystycznych. W kontekście wprowadzonych zmian Rada Doskonałości Naukowej Uchwałą z dnia 13.02.2023 r. określiła dyscypliny naukowe, z których zostały wyodrębnione nowe.
Z obszaru ewaluowanych w SUM dyscyplin wprowadzono:

  • Biologię medyczną w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu,
  • Biotechnologię w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych.

Stosownie do § 343 ust. 7a pkt 2 znowelizowanej Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym z dnia 13.01.2023 r. (Dz. U. z 2022, poz. 574 z późn. zm.) osoba prowadząca działalność naukową i osoba biorąca udział w prowadzeniu działalności naukowej w ww. dyscyplinach może złożyć oświadczenie o dziedzinie i dyscyplinie bez zachowania 2-letniego terminu od poprzedniego oświadczenia.

Pracownicy Uczelni składający oświadczenia w zakresie prowadzonych w Uczelni badań naukowych winni wykazywać aktywną działalność publikacyjną.

Pełny tekst Rozporządzenia MEiN w sprawie dziedzin nauki i dyscyplin naukowych oraz dyscyplin artystycznych: https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20220002202

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.