Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, jako Regionalny Ośrodek Koordynujący w województwie śląskim, prowadzi nabór do współpracy w ramach pilotażu Sieci Kardiologicznej dla ośrodków podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), podmiotów udzielający świadczeń ambulatoryjnych w poradni kardiologicznej (AOS I) oraz ośrodków udzielających świadczeń w oddziale o profilu kardiologicznym lub chorób wewnętrznych w trybie hospitalizacji (LS I).

W celu przystąpienia do pilotażu należy:

- wypełnić Wniosek o włączenie do pilotażu i przesłać pod adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz skontaktować się z Koordynatorem Organizacyjnym w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu Panią Martą Krok, pod numerem telefonu (32) 37 33 758. Wniosek do pobrania poniżej.

- podpisać umowę o realizację programu pilotażowego dotyczącego opieki nad świadczeniobiorcą w ramach sieci kardiologicznej z Narodowym Funduszem Zdrowia do dnia 28.02.2023 r.

Krajowa Sieć Kardiologiczna ma przyspieszyć drogę od wykrycia choroby do wdrożenia skutecznej terapii. Pacjent maksymalnie w ciągu 30 dni powinien trafić do specjalisty, aby rozpocząć leczenie nowoczesnymi metodami.

Do programu pilotażowego mogą być kwalifikowani pacjenci powyżej 18. roku życia, u których zdiagnozowano co najmniej jeden z czterech grup rozpoznań: nadciśnienie tętnicze oporne i wtórne, niewydolność serca, nadkomorowe i komorowe zaburzenia rytmu i przewodzenia, wady serca zastawkowe.

Według szacunków ministerstwa zdrowia w sześciu nowych województwach KSK może objąć ponad 124 tyś. pacjentów, po około 20 tyś. w każdym regionie

STRONA SIECI KARDIOLOGICZNEJ: https://siec.ikard.pl/

 

[Przesłane przez Agata Pustułka]

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.