Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 01.02.2023 r. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach rozpoczął realizację trzech projektów w ramach Metropolitalnego Funduszu Wspierania Nauki:

 

 1. Projekt pod tytułem „Uniwersytet Wakacyjny „w SUMie jest fajnie" będzie realizowany pod kierownictwem Pani dr n. med. Agnieszki Kosowskiej w okresie od lutego do grudnia 2023 r.Głównym celem projektu jest zachęcenie uczniów szkół ponadpodstawowych do studiowania na kierunkach ścisłych oferowanych przez Uczelnie działające w GZM, a w szczególności do podjęcia studiów medycznych poprzez pogłębienie wiedzy o chorobach cywilizacyjnych i umiejętności praktycznych w zakresie technik obejmujących genetykę oraz biologię molekularną na poziomie liceum. Drugim celem projektu jest wypełnienie luki pomiędzy informacjami teoretycznymi przekazywanymi przez nauczycieli przedmiotów ścisłych, a umiejętnościami praktycznego wykorzystania wiedzy przez uczniów.
  Projekt zakłada realizację w okresie od kwietnia do września cyklu zajęć zarówno teoretycznych jak i praktycznych dla uczniów liceów z terenu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Tematyka zajęć w sposób ciekawy i przystępny przedstawi zagadnienia z zakresu chorób cywilizacyjnych, a także umożliwi zapoznanie się z technikami diagnostyki laboratoryjnej stosowanymi w trakcie badań naukowych w uczelni.
  Na realizację projektu Uczelnia otrzymała 47 700,00 zł.

 2. Projekt pod tytułem „Wsparcie finansowe wyjazdów studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na prestiżowe, międzynarodowe i krajowe konferencje naukowe" będzie realizowany w okresie od lutego do grudnia 2023 r. przez Studenckie Towarzystwo Naukowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
  Celem projektu jest zwiększenie liczby wystąpień studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na uznanych, prestiżowych konferencjach krajowych i międzynarodowych, a przez to promocja osiągnięć naukowych realizowanych na terenie Metropolii.
  Projekt obejmuje finansowanie udziału studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w konferencjach tematycznych obejmujących dziedzinę nauk medycznych: dyscyplinę nauk medycznych, dyscyplinę nauk farmaceutycznych oraz dyscyplinę nauk o zdrowiu.
  Na realizację projektu Uczelnia otrzymała 40 500,00 zł.

 3. Projekt pod tytułem „Cyfrowa platforma edukacyjna na potrzeby szkolenia przed i podyplomowego w specjalności patomorfologia" będzie realizowany w okresie od lutego do grudnia 2023 r. pod kierownictwem dr hab. n. med. Mirosława Śnietury.
  Celem projektu będzie wprowadzenie w Katedrze i Zakładzie Patomorfologii i Diagnostyki Molekularnej Wydziału Nauk Medycznych w Katowicach nowoczesnych i nowatorskich technik dydaktycznych opartych o cyfrowe odwzorowanie rzeczywistych preparatów, udostępnianych następnie swobodnie za pośrednictwem metod teleinformatycznych.
  W założeniu stworzony zostanie system informatyczny – baza danych zawierająca zbiór zeskanowanych preparatów mikroskopowych, pogrupowanych w przypadki diagnostyczne, uzupełnione o niezbędne dane kliniczne, odzwierciedlające rzeczywiste problemy diagnostyczne spotykane w pracy patomorfologa.
  Na realizację projektu Uczelnia otrzymała 122 670,00 zł.

Gratulujemy kierownikom projektów!

student using laptop 800

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.