Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Postanowieniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy dr. hab. n. farm. Beata Morak-Młodawska, związana na co dzień z Katedrą i Zakładem Chemii Organicznej Wydziału Nauk Farmaceutycznych, otrzymała tytuł naukowy profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu, w dyscyplinie nauki farmaceutyczne. Serdecznie gratulujemy!

Pani prof. dr hab. n. farm. Beata Morak-Młodawska jest absolwentką Wydziału Chemicznego, Politechniki Śląskiej w Gliwicach, którą ukończyła z wyróżnieniem w 1999 r., równocześnie rozpoczynając pracę w ówczesnej Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Wszystkie szczeble kariery naukowej i dydaktycznej, począwszy od asystenta do profesora badawczo-dydaktycznego związała z Katedrą i Zakładem Chemii Organicznej, Wydziału Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2007 r. uzyskała z wyróżnieniem stopień doktora w dziedzinie nauk farmaceutycznych, a w 2017 r. stopień doktora habilitowanego w dyscyplinie nauki farmaceutyczne. W 2018 r. osiągnięcie naukowe stanowiące podstawę habilitacji Pani Profesor, zostało wyróżnione Indywidualną Nagrodą Ministra Zdrowia RP I stopnia.

Działalność naukowa prof. Morak-Młodawskiej dotyczy zagadnień szeroko pojętej chemii medycznej, obejmującej projektowanie, syntezę, analizę strukturalną nowych biologicznie aktywnych układów heterocyklicznych, w szczególności dipirydotiazyn, których potencjał ukierunkowany jest na aktywność przeciwnowotworową, antyoksydacyjną i immunomodulującą. Badania te są realizowane z licznymi ośrodkami naukowymi w Polsce i za granicą, miedzy innymi: PAN we Wrocławiu, PAN w Warszawie, UJ w Krakowie, oraz National Cancer Institute w Bethesdzie w USA.

Dorobek naukowy Prof. Beaty Morak-Młodawskiej to ponad 150 publikacji oryginalnych, jak i przeglądowych o łącznym wskaźniku Impact Factor 149,5 i punktacji MEiN 3068; indeks Hirsha 17 (Web of Science), 18 (Scopus). Wyniki badań, w których uczestniczyła, są przedmiotem trzech polskich patentów.

Prof. dr hab. n. farm. Beata Morak-Młodawska jest autorką wielu recenzji prac naukowych w czasopismach o współczynniku oddziaływania IF. Pełni funkcję edytora gościnnego w trzech wydaniach specjalnych czasopisma "Molecules" wydawnictwa MDPI oraz członka panelu doradczego wydawnictwa MDPI: "Topical Advisory Panel Member of Molecules". Pani Profesor jest także członkiem Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego, Polskiego Towarzystwa Chemii Medycznej oraz Polskiego Towarzystwa Chemicznego.

W ramach działalności dydaktycznej prowadzi zajęcia z przedmiotu „Chemia organiczna" dla studentów kierunku analityka medyczna, farmacja, biotechnologia oraz zajęcia dla studentów anglojęzycznych Erasmus+. Prowadzi działania mające na celu promowanie nauk przyrodniczych w liceach ogólnokształcących współpracujących z SUM oraz dla uczniów Uniwersytetu Licealisty przy WNF w Sosnowcu. Jest promotorem Doktorantki II roku Szkoły Doktorskiej SUM, w Katowicach. Pełniła funkcję promotora i opiekuna ponad 30 prac magisterskich, realizowanych w Katedrze i Zakładzie Chemii Organicznej oraz recenzenta w 6 przewodach doktorskich. Ponadto była powoływana w skład komisji habilitacyjnych: 2 razy w funkcji recenzenta, 2 razy jako członek komisji i 2 razy jako sekretarz komisji habilitacyjnej.

Wyróżniona Indywidualną Nagrodą I st. „Omnium Studiosorum Optimo" JM Rektora Politechniki Śląskiej. Otrzymała 18 zespołowych nagród naukowych I i II stopnia oraz 3 nagrody organizacyjne JM Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. W 2018 r. wyróżniona Indywidualną Nagrodą Ministra Zdrowia RP I stopnia za osiągnięcie naukowe stanowiące podstawę habilitacji. W 2021 r. otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej.

 

 

Beata Morak-Młodawska

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.