Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

 W dniach od 1 do 28 lutego odbędzie się kolejny nabór wniosków o dofinansowanie projektów realizowanych w ramach nowej edycji programu „Metropolitalny Fundusz Wspierania Nauki”!

Wnioski można składać w ramach pięciu obszarów tematycznych:

Obszar tematyczny 1: Światowej klasy naukowcy w Metropolii.

Dofinansowanie do projektów, w ramach których wykładowcy z najwyżej notowanych w światowych rankingach szkół wyższych na świecie lub laureaci nagród w skali globalnej zostaną zaproszeni do prowadzenia zajęć lub innych aktywności na uczelniach GZM.

Obszar tematyczny 2: Wsparcie badań

Dofinansowanie do projektów polegających na prowadzeniu badań niezbędnych w procesie uzyskania stopnia naukowego doktora na uczelniach znajdujących się w granicach GZM lub prowadzeniu projektów naukowo-badawczych prowadzonych przez pracowników naukowych w stopniu doktora.

Obszar tematyczny 3: Nowatorskie metody kształcenia

Dofinansowanie do projektów polegających na realizacji nowatorskich w skali uczelni programów edukacyjnych kierowanych do studentów uczelni,
w tym w szczególności programów skupionych na aktywnym włączaniu partnerów zewnętrznych, programów realizowanych we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym uczelni w celu wypracowania innowacyjnych produktów i standardów dla usług powszechnych, a także programów pogłębiających możliwość kształcenia praktycznego/kształcenia w działaniu.

Obszar tematyczny 4: Konkursy i wydarzenia naukowe

Dofinansowanie do projektów polegających na udziale studentów, kół naukowych działających na uczelniach wyższych w krajowych i międzynarodowych wydarzeniach o charakterze współzawodnictwa naukowego, jak również organizacji takich wydarzeń na terenie GZM.

Obszar tematyczny 5: Studiuj w Metropolii

Dofinansowanie projektów polegających na tworzeniu przez uczelnie z terenu GZM indywidualnych programów kształcenia dla studentów pierwszego roku będących laureatami olimpiad dla szkół ponadpodstawowych, podejmowaniu przez uczelnie wyższe z obszaru GZM inicjatyw naukowych adresowanych do uczniów szkół ponadpodstawowych zachęcających do podejmowania dalszej nauki na obszarze GZM (za wyjątkiem kursów przygotowujących do matury oraz innych egzaminów państwowych i międzynarodowych).

Dokumentację dotyczącą programu oraz szczegółowe informacje można uzyskać od pracownika Centrum Transferu Technologii SUM, Pani mgr Joanny Rozbickiej-Seman (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 32 208 36 92).

Serdecznie zachęcamy do udziału w programie!

Grafika: https://metropoliagzm.pl/metropolia-nauki/

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.