Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

En

Laureaci XLIV Wydziałowego Konkursu Prac Magisterskich na Wydziale Nauk Farmaceutycznych
W piątek, 13 stycznia, w sali wykładowej przy ul. Jagiellońskiej 4 w Sosnowcu odbyła się kolejna edycja Wydziałowego Konkursu Prac Magisterskich. Do konkursu, którego organizatorem był Samorząd Studencki WNF, zgłoszono 13 prac magisterskich absolwentów, którzy ukończyli studia w roku akademickim 2021/2022 na kierunkach: farmacja, analityka medyczna, biotechnologia medyczna II, kosmetologia II. Prace prezentowano w dwóch sesjach: Sesji Nauk Farmaceutycznych oraz Sesji Nauk Medycznych. Wystąpienia uczestników Konkursu oceniało Jury, w skład którego wchodzili Nauczyciele Akademiccy, Pracownicy Naukowi Wydziału Nauk Farmaceutycznych. W wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele Śląskiej Izby Aptekarskiej w Katowicach, Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych oraz Oddziału Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego w Katowicach.

W wyniku przeprowadzonego Konkursu, Jury wyłoniło następujących laureatów:
Sesja Nauk Farmaceutycznych:

mgr farm. Justyna Fołta
Tytuł pracy magisterskiej: „Wpływ substancji o właściwościach antyoksydacyjnych na antyproliferacyjne działanie kofeiny względem komórek glejaka wielopostaciowego"
Promotor pracy: prof. dr hab. n. farm. Dorota Wrześniok

mgr farm. Rafał Warzecha
Tytuł pracy magisterskiej: „Wpływ BH3 mimetyku MIM1 na przeżywalność komórek czerniaka hodowanych w obecności moksifloksacyny"
Promotor pracy: dr hab. n. farm. Artur Beberok, prof. SUM

mgr farm. Magdalena Nowak
Tytuł pracy magisterskiej: „Ocena homeostazy prawidłowych komórek skóry hodowanych w obecności tygecykliny"
Promotor pracy: dr n. farm. Jakub Rok

Sesja Nauk Medycznych:

mgr Karolina Trychta
Tytuł pracy magisterskiej: Ocena efektu oddziaływania pterostilbenu na czynniki transkrypcyjne HIF-1α i FOXO3 w komórkach nowotworowych różnego pochodzenia
Promotor pracy: dr hab. Małgorzata Kapral

mgr Agata Maciaszek
Tytuł pracy magisterskiej: „Ocena stężenia sklerostyny w osoczu krwi kobiet chorych na reumatoidalne zapalenie stawów, leczonych inhibitorami czynnika martwicy nowotworu alfa"
Promotor pracy: prof. dr hab. n. med. Krystyna Olczyk

mgr Anita Świerz-Dyląg
Tytuł pracy magisterskiej: „Ocena stężenia siarczanowanych glikozoaminoglikanów we krwi kobiet z reumatoidalnym zapaleniem stawów, nieodpowiadających na leczenie inhibitorami TNF-α"
Promotor pracy: prof. dr hab. n. med. Krystyna Olczyk

Skład Komisji Konkursowej oceniającej prace:

Przewodniczący:
dr n.med. Robert Kubina

Członkowie:

• dr hab. n. farm. Sławomir Wilczyński, prof. SUM
  • prof. dr hab. n. farm. Paweł Olczyk
  • dr hab. n. farm. Małgorzata Maciążek – Jurczyk. Prof. SUM
  • dr hab. n. farm. Krzysztof Marciniec
  • dr hab. n. med. Agnieszka Fischer
  • dr hab. n. biol. Mariusz Cycoń

Nagrody finansowe ufundowali: Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Śląska Izba Aptekarska w Katowicach oraz Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych.
Nagrodę publiczności otrzymała Pani mgr farm. Justyna Fołta, która dodatkowo uzyskała także nagrodę pieniężną za zajęcie pierwszego miejsca, w Sesji Nauk Farmaceutycznych, ufundowaną przez Śląską Izbę Aptekarską w Katowicach. Wyróżnieni zostali także mgr farm. Rafał Warzecha za zajęcie drugiego miejsca oraz mgr farm. Magdalena Nowak za zajęcie trzeciego.

Nagrody rzeczowe, w postaci moździerzy oraz listów gratulacyjnych, ufundowane przez Polskie Towarzystwo Farmaceutyczne otrzymali wszyscy Uczestnicy prezentujący swoje prace dyplomowe w „Sesji Nauk Farmaceutycznych". Pozostali sponsorzy, wśród których znaleźli się PZWL, Via Medica, EBS, Med&Wear, Ikamed.pl, Soft Communication, przekazali upominki dla Uczestników Konkursu w postaci książek, gadżetów, voucherów rabatowych.