Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

En

W imieniu Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland, ELSA Katowice a także Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji Oddział Sosnowiec zapraszamy na trzecią Ogólnopolską Konferencje Naukową Prawa Farmaceutycznego „PoPrawna Farmacja". Wydarzenie odbędzie się 11 stycznia 2023 roku o godz. 9:00 stacjonarnie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Farmacja to dziś jeden z ważniejszych sektorów każdej dobrze rozwiniętej gospodarki, mający ogromny wpływ na zdrowie i życie ludzi. Za dynamicznym rozwojem tej dziedziny stoją precyzyjne regulacje legislacyjne i dobrze funkcjonujące prawo, zarówno na poziomie krajowym, jak i europejskim. Wielki sukces, jaki odniosły dwie poprzednie edycje OKN Prawa Farmaceutycznego „PoPrawna Farmacja", utwierdziły organizatorów wydarzenia w przekonaniu, że zainteresowanie i popularność prawem farmaceutycznym wciąż rośnie. Spora część tej dziedziny pozostaje jednak nadal nieomówiona, a nowe regulacje stanowią zagwozdkę dla przyszłych adeptów prawa. Tegoroczna edycja OKN Prawa Farmaceutycznego „PoPrawna Farmacja" odbędzie się we współpracy z Polskim Towarzystwem Studentów Farmacji Oddział Sosnowiec

Wydarzenie, którego organizatorem są studenci kierunków Prawa i Farmacji, ma poszerzyć perspektywę myślenia na temat regulacji prawnych na rynku farmaceutycznym, a także stworzyć odpowiednie warunki do dyskusji.

Konferencja podzielona będzie na 3 panele eksperckie, podczas których przedstawiciele poszczególnych ośrodków akademickich objaśnią zagadnienia dotyczące wyzwań współczesnej farmacji: nowe technologie; fałszowanie produktów leczniczych, odpowiedzialności karnej farmaceutów oraz tematu antykoncepcji z perspektywy farmaceuty.

Agenda III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Prawa Farmaceutycznego „PoPrawna Farmacja"

9:00 – 9:05 Rozpoczęcie Konferencji
9:05 – 9:10 Powitanie

ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNA FARMACEUTÓW (9:10-10:25)