Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

W 2022 roku nagrody JM Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Tomasza Szczepańskiego zostały przyznane w oparciu o wnioski złożone za pośrednictwem systemu elektronicznego, co zapewniało nie tylko ułatwienie dla Wnioskodawców, ale też całkowitą transparentność. U podstaw podziału środków leżały przyjęte przez Senat Uczelni założenia naukowego rozwoju SUM i uzyskiwanie najwyższych kategorii naukowych w dyscyplinach poddawanych ewaluacji.

Nagrody przyznano w kilku kategoriach: nauka (65 proc. środków), organizacja (13 proc. środków), innowacje (3 proc. środków), dydaktyka (4 proc. środków) oraz nagrody JM Rektora (15 proc. środków).

W tym roku także, zgodnie z uchwałą Senatu SUM przyznano nagrodę „Diamentowy SUM" za najczęściej cytowaną pracę w publikacjach za lata 2019 – 2021. Wniosek został przekazany przez Dyrektora Biblioteki SUM.

W Komisji ds. Nagród, powołanej uchwałą Senatu SUM znaleźli się:

- prof. dr hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec, Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej

- prof. dr hab. n. med. Edward Wylęgała, Prorektor ds. Rozwoju i Transferu Technologii

- prof. dr hab. n. med. Jerzy Stojko, Prorektor ds. Studiów i Studentów

- prof. dr hab. n. med. Andrzej Więcek, Przewodniczący Rady Dziedziny

- prof. dr hab. n. med. Beata Kos-Kudła, Przewodnicząca Senackiej Komisji ds. Nauki

Kierując się postanowieniami Uchwały Senatu SUM Komisja zaproponowała wyróżnić wnioskodawców, którzy byli jedynymi współautorami publikacji afiliowanymi SUM oraz jedynymi współautorami publikacji z Polski. Co ważne Komisja w całej rozciągłości przyjęła wnioski o przyznanie nagród w zakresie działalności dydaktycznej i organizacyjnej. Złożono 107 wniosków i nagrodzono 182 pracowników.

Jeśli chodzi o nagrody za osiągnięcia innowacyjne oraz patenty złożono 31 wniosków i nagrodzono 41 pracowników.

– Za oryginalne i twórcze osiągnięcia naukowe udokumentowane publikacją naukową mającą istotny wpływ na stan wiedzy i kierunki dalszych badań złożonych zostało 198 wniosków. Nagrodzono 342 pracowników, co stanowi 38,8 proc. pracowników zaliczonych do liczby N – mówi prof. Edward Wylęgała. – Bardzo nas cieszy rosnąca aktywność naukowa pracowników SUM, niezwykle wysoki poziom prac. Mocno stawiamy na rozwój nauki, jej upraktycznienie i umiędzynarodowienie.

Wyróżnieni zostali także wnioskodawcy z wybitnym dorobkiem naukowym. Poza przesłankami do wyróżnienia (jedyny współautor z Polski) przedział punktowy prac kształtował się nawet na poziomie 1960 punktów!

– Niezwykłą wartością dla Uczelni jest pozyskiwanie grantów. Ich liczba wciąż jest większa. W 2021 roku było ich 7, zaś w 2022 roku – 13. Jestem pewny, że będzie ich w przyszłości więcej – podsumowuje prof. Wylęgała.

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.