Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Trwając w przedświątecznej atmosferze, zanim pyszne pierożki wypełnią nasze brzuchy, pęcherzyki żółciowe będą w pocie czoła pracować nad kolejnymi wigilijnymi pysznościami, a w uszach zagrają znane i lubiane kolędy...

Razem z członkami Koła z Chirurgii Ogólnej przy Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu przez dwa grudniowe popołudnia nasi studenci zgłębiali (dosłownie i w przenośni) tajniki biopsji pod kontrolą USG podczas warsztatów w Centrum Symulacji w Zabrzu. - Merytoryczną opiekę sprawowała nad nami niezastąpiona pani dr Magdalena Bichalska-Lach, opiekun naszego koła, która rzeczowo i ciekawie opisywała nam przebieg procedur biopsyjnych i czuwała, by przekłuwane przez nas wypełnione wodą balony i oliwki zanurzone w żelatynie (pozostając w temacie kulinarnym) wraz z jej komentarzem, jak najwierniej oddały warunki tych zabiegów - relacjonuje przewodniczący Koła z Chirurgii Ogólnej przy Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu Szymon Ossowski.

Studenci mieli do dyspozycji, dzięki uprzejmości CSM Zabrze, dwa trenażery do kaniulacji naczyń, a także cztery aparaty USG, które umożliwiły przeprowadzenie i wzbogacenie warsztatów. - Mieliśmy także do dyspozycji dwa modele wykonane przez kolegę z 6. roku kierunku lekarskiego. A zatem opcji ćwiczenia sprawności manualnej w biopsji było co nie miara! Ponadto mogliśmy zadawać pytania na temat biopsji i innych składowych pracy chirurga, na które pani doktor cierpliwie i chętnie odpowiadała – dodaje Szymon Ossowski.

Dziękujemy ekipie CSM Zabrze za wszelką pomoc, Pani dr Bichalskiej-Lach za prowadzenie merytoryczne oraz konstruktorowi modeli!

Z życzeniami Wesołych Świat i szczęśliwego Nowego Roku... widzimy się w styczniu 2023 na warsztatach z symulacji!

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.