Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

En

Trwając w przedświątecznej atmosferze, zanim pyszne pierożki wypełnią nasze brzuchy, pęcherzyki żółciowe będą w pocie czoła pracować nad kolejnymi wigilijnymi pysznościami, a w uszach zagrają znane i lubiane kolędy...

Razem z członkami Koła z Chirurgii Ogólnej przy Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu przez dwa grudniowe popołudnia nasi studenci zgłębiali (dosłownie i w przenośni) tajniki biopsji pod kontrolą USG podczas warsztatów w Centrum Symulacji w Zabrzu. - Merytoryczną opiekę sprawowała nad nami niezastąpiona pani dr Magdalena Bichalska-Lach, opiekun naszego koła, która rzeczowo i ciekawie opisywała nam przebieg procedur biopsyjnych i czuwała, by przekłuwane przez nas wypełnione wodą balony i oliwki zanurzone w żelatynie (pozostając w temacie kulinarnym) wraz z jej komentarzem, jak najwierniej oddały warunki tych zabiegów - relacjonuje przewodniczący Koła z Chirurgii Ogólnej przy Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu Szymon Ossowski.

Studenci mieli do dyspozycji, dzięki uprzejmości CSM Zabrze, dwa trenażery do kaniulacji naczyń, a także cztery aparaty USG, które umożliwiły przeprowadzenie i wzbogacenie warsztatów. - Mieliśmy także do dyspozycji dwa modele wykonane przez kolegę z 6. roku kierunku lekarskiego. A zatem opcji ćwiczenia sprawności manualnej w biopsji było co nie miara! Ponadto mogliśmy zadawać pytania na temat biopsji i innych składowych pracy chirurga, na które pani doktor cierpliwie i chętnie odpowiadała – dodaje Szymon Ossowski.

Dziękujemy ekipie CSM Zabrze za wszelką pomoc, Pani dr Bichalskiej-Lach za prowadzenie merytoryczne oraz konstruktorowi modeli!

Z życzeniami Wesołych Świat i szczęśliwego Nowego Roku... widzimy się w styczniu 2023 na warsztatach z symulacji!