Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

19 i 20 grudnia br., po raz pierwszy po okresie pandemii COVID-19, odbyło się uroczyste wręczenie nagród Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach dla nauczycieli akademickich.

Nagrodzonych zostało:

za osiągnięcia naukowe 342 pracowników,
za osiągnięcia innowacyjne oraz patenty 41 pracowników,
za osiągnięcia organizacyjnie i dydaktyczne 182 pracowników.

W 2022 roku po raz pierwszy, zgodnie z uchwałą Senatu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, przyznana została nagroda za najczęściej cytowaną pracę opublikowaną w latach 2019-2021 – „Diamentowy SUM". Wniosek został przekazany przez Dyrektora Biblioteki SUM a laureatem nagrody jest Pan dr hab. n. biol. Mariusz Cycoń.

„Najlepsi z najlepszych" - w roku bieżącym wyróżnieni zostali również Wnioskodawcy
z wybitnym dorobkiem naukowym. Przedział punktowy w cyklu zgłoszonych prac kształtował się nawet na poziomie 1690 pkt. Ponadto w ocenie uwzględniono przesłanki, o których mowa w § 8 ust. 1a Uchwały Senatu SUM. Statuetki otrzymali :

  • prof. dr hab. n. med. Sebastian Grosicki
  • dr n. med. Paweł Rajwa
  • dr n. med. Anna Malczewska

 

- Jeszcze raz składam Państwu serdeczne gratulacje i wyrazy uznania za osiągnięcia naukowe, innowacyjne, a także na rzecz dydaktyki i organizacji naszej Uczelni.

Życzę dalszych sukcesów w podejmowanych wyzwaniach jak również realizacji osobistych planów i ambicji. Dziękuję Komisji ds. Nagród za przygotowane propozycje podziału środków oraz wszelkie działania w tym procesie – powiedział prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański, Rektor SUM

nagrody 2022 01

nagrody 2022 02

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.