Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

W ciągu niespełna czterech miesięcy sprzedano kilkaset egzemplarzy nowej publikacji, której autorami są dr n.med. Edyta Reichman-Warmusz z Katedry i Zakładu Histologii i Patologii Komórki Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu oraz dr n. med. Jadwiga Rokicka, emerytowany pracownik Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. „Histologia. Kompendium do ćwiczeń z atlasem" zostało opracowane z myślą o studentach medycyny, jak również kierunków pokrewnych takich jak biologia, czy weterynaria. Ta bibliograficzna pozycja ma ułatwić naukę studentom i przyczynić się do lepszego rozpoznawania istotnych szczegółów histologicznych.

Wydanie tej pozycji książkowej wynika z wieloletnich obserwacji, wskazujących na obiektywne trudności w przyswajaniu wiedzy histologicznej przez studentów kierunków medycznych. Dla wielu studentów analiza obrazu jest często „drogą przez mękę". Dlatego też autorzy postanowili podjąć się zadania wyjścia naprzeciw oczekiwaniom studentów. Efektem ich pracy było wydanie innowacyjnego, pierwszego takiego w Polsce podręcznika, w którym szczegóły histologiczne oglądane pod mikroskopem zostały uzupełnione formą graficzną. Wszystkie mikrofotografie zamieszczone w kompendium zostały wykonane z preparatów histologicznych, stanowiących bazę dydaktyczną Jednostek kształcących.

– Mamy nadzieję, że nasz podręcznik przyczyni się do łatwiejszego rozpoznawania istotnych szczegółów histologicznych przez studentów, a także wzbogaci bazę podręcznikową już dostępną na rynku wydawniczym – mówi dr n.med. Edyta Reichman-Warmusz, która dodaje: – publikacja cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem zarówno wśród studentów jak i nauczycieli akademickich, o czym świadczy duża liczba sprzedanych egzemplarzy książki. Sama histologia, jako przedmiot, w większości uczelni medycznych jest na pierwszym roku studiów medycznych. W trakcie zajęć studenci muszą wykazać się wiedzą nie tylko teoretyczną, ale także i praktyczną, czyli zdać egzamin praktyczny. Polega on na prawidłowym rozpoznaniu preparatów, co często przysparza studentom wielu problemów. Pozycja ta wychodzi naprzeciw ich oczekiwaniom i potrzebom.

Podręcznik jest dostępny w sprzedaży od 1 września 2022 roku.

Warmusz HISTOLOGIA

 

Histologia okładka JPG

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.