Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

En

7 grudnia 2022 w Sali Notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbył się Finał IX edycji programu Liderzy Ochrony Zdrowia.

Celem programu Liderzy Ochrony Zdrowia niezmiennie od dziewięciu lat jest kształcenie profesjonalnie przygotowanej, otwartej na innowacje i wyzwania kadry managerskiej, która w przyszłości będzie zarządzać podmiotami i instytucjami działającymi w sektorze ochrony zdrowia. Program składa się z wykładów i warsztatów prowadzonych przez liderów sektora medycznego. Podczas nich uczestnicy zdobywają praktyczną wiedzę o specyfice i sposobie działania branży, rozwiązują biznesowe case'y i dyskutują z ekspertami na temat kierunków, w jakich powinien rozwijać się rynek zdrowia. Motywem przewodnim tegorocznej edycji była „Efektywność systemu ochrony zdrowia".

Finał IX edycji programu Liderzy Ochrony Zdrowia poprowadził Krzysztof Jakubiak, założyciel i redaktor naczelny portalu mZdrowie.pl. Na uroczystości gościliśmy uczestników programu, Zespół i Alumnów Fundacji, gości honorowych, przedstawicieli firm partnerskich i przyjaciół Fundacji. Prezeska Fundacji im. Lesława A Pagi - Ewa Paga rozpoczęła wydarzenie od swojej przemowy. Podczas uroczystości wystąpili również: Adam Niedzielski - Minister Zdrowia, Agnieszka Nowak-Musiej - Członkini Zarządu Scanmed S.A., przedstawicielka Partnera Strategicznego IX edycji. W imieniu Fundacji głos zabrała Angelika Cieśla koordynująca programy Akademia Energii oraz Liderzy Ochrony Zdrowia.

Podczas uroczystości zostały zaprezentowane wyniki prac tegorocznych uczestników. W tym roku uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy. Nasi partnerzy przygotowali dla nich dwa case'y. Dwie grupy pracowały nad casem Scanmedu, a kolejne dwie nad casem AstraZeneca. Zespoły pracowały niezależnie od siebie, rywalizując o tytuł najlepszego case w swojej podgrupie i najlepszego case'a spośród wszystkich. Wyniki swojej pracy zaprezentowali na finale. Ich pracę oceniło jury, w skład którego weszli reprezentanci firm partnerskich: Jan Butkiewicz – Asseco, Krzysztof Jasek - Eli Lilly, Marcin Kowalski – Mercer, Adam Krenke – Roche, Agnieszka Nowak – Musiej – Scanmed, Dorota Olszewska – Medtronic, Urszula Żurek- Kucharska – AstraZeneca. Laureatami nagrody jury zostali uczestnicy z grupy Dobrostan w składzie: Adrian Goss, Kamil Kozłowski, Aleksandra Kurowska, Aleksandra Krygowska, Michał Łanocha, Anna Maj, Julia Michalak. Grupa opracowała rozwiązanie zadania „Porażka czy wyzwanie?! Jak powinna wyglądać współpraca publicznego i prywatnego sektora ochrony zdrowia w dobie nadchodzącego kryzysu ekonomicznego i reform ustawowych".

Wszyscy zebrani mieli również okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat sektora ochrony zdrowia podczas quizu poprowadzonego przez Alumnkę II edycji LOZ - Dominikę Krupę. Zwycięzcą zabawy zostali: Agata Olearczyk, Mateusz Zaremba i Katarzyna Banasiak! Ważnym elementem finału był networking, gdzie wszyscy goście przy lampce wina mogli ze sobą porozmawiać.

Więcej o programie tegorocznej edycji: https://paga.org.pl/co-robimy/programy/liderzy-ochrony-zdrowia-ix-edycja/

• Patronat Honorowy: Ministerstwo Zdrowia, Narodowy Fundusz Zdrowia, Parlament Studentów Rzeczpospolitej Polskiej;
  • Partner Strategiczny: Scanmed
  • Partnerzy: Asseco, AstraZeneca, Boehringer Ingelheim, Centrum Medycyny Konopnej, Eli Lilly, Medtronic, Mercer, Roche;
  • Partnerzy Wspierający: Aidify, AI w zdrowiu, BrandLab, Innovations Hub Foundation, Gdzie po lek, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, Instytut Matki i Dziecka, Polska Federacja Szpitali, uPacjenta
  • Patroni Medialni: Biotechnologia.pl, Wydawnictwo Borgis, Kariera w farmacji, Medtube, Student.pl, Students.pl

liderzy ochrony zdrowia 1

liderzy ochrony zdrowia 2