Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

21 uczelni wyższych z całej Polski znalazło się w Akademickiej Sieci Kosmicznej. Wśród nich Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, który podczas spotkania organizacyjnego reprezentował prof. dr hab. n. med. Edward Wylęgała, Prorektor SUM ds. Rozwoju i Transferu Technologii. Gospodarzem wydarzenia była krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza.

- Akademicka Sieć Kosmiczna to przedsięwzięcie, którego celem są m.in. wspólne planowanie i realizowanie badań naukowych i prac badawczo-rozwojowych w obszarze technologii kosmicznych i dziedzin związanych z badaniem i eksploracją kosmosu – wyjaśnia prof. Wylęgała.

Celem sieci jest aplikowanie o środki finansowe przeznaczone na realizację programów badań naukowych i prac rozwojowych w zakresie technologii kosmicznych oraz innych zadań finansowanych ze źródeł krajowych i zagranicznych, w tym podmiotów komercyjnych.

Uczestnicy spotkania dyskutowali na temat współpracy Sieci z Polską Agencją Kosmiczną z prezesem POLS-y prof. dr. hab. Grzegorzem Wrochną.

W swojej działalności Akademicka Sieć Kosmiczna dąży do współpracy naukowej i studenckiej, w tym wymiany kadry oraz współpracy z kołami naukowymi zajmującymi się tematyką technologii kosmicznych.

- W planach jest m.in. utworzenie na uczelniach kierunków inżyniersko – medycznych – dodaje prof. Wylęgała.

Warto dodać, że AGH wraz z czterema europejskimi uczelniami realizuje projekt UNIVERSEH. Partnerami AGH są: Uniwersytet w Tuluzie (Francja – lider projektu), Uniwersytet Luksemburski (Luksemburg), Uniwersytet Heinricha Heinego w Düsseldorfie (Niemcy) oraz Uniwersytet Techniczny w Luleå (Szwecja).

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.