Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Konferencja Roboty Medyczne została zainicjowana w czasie tworzenia polskiego projektu robota chirurgicznego Robin Heart zainicjowanego przez prof. Zbigniewa Religę i realizowaną przez Zbigniewa Nawrata i jego zespół w Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii.

W swojej formie oryginalna: konferencja dla wszystkich grup wiekowych, hobbystów, uczniów i profesjonalistów - budująca mosty pomiędzy wynalazcami, nauką a służbą zdrowia i przedsiębiorcami.

Zabrzańskie konferencje to jedne z najstarszych cyklicznych konferencji poświęconych robotyce medycznej na świecie, obejmujących wszelkie aspekty naukowe i inżynierii medycznej związane z tą dziedziną.

W czasie Medical Robotics Show będzie można na miejscu poznać roboty Melody, Luna, Aria, Robin Heart. Dowiemy się nowości w dotyczących medycznej wersji robota Sophia. W trakcie zaplanowanej demonstracji działania systemu telemedycznego USG nasi francuscy goście będą diagnozować pacjenta (teleUSG) we Francji. Poznamy efekty europejskiego projektu DIH Healthcare Robotics. W czasie Forum Robotyki Medycznej ze znakomitymi gośćmi panelu poruszamy tematy związane z edukacją, ekonomią, badaniami i wdrożeniami, produkcją, rynkiem robotów medycznych. Rozmawiamy z głównymi aktorami tych scen – naukowcami, wynalazcami, przedsiębiorcami, politykami, finansistami, instytucje wspierające przedsiębiorców. W sesji PIONIERZY znakomici: prof. Ryszard Tadeusiewicz i prof. Wojciech Witkiewicz. Jak to na konferencji naukowej – zaglądniemy do tego nad czym pracują naukowcy w Zabrzu, Gliwicach, Bytomiu, Lublinie, Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Monachium, Dublinie i na Harwardzie.

Następnego dnia spotykamy się w zupełnie innej atmosferze AKADEMII, rozważając z mistrzami różnych nauk humanistycznych; filozofami, psychologami oraz nauczycielami akademickimi, przedsiębiorcami, konstruktorami – aby porozmawiać o tym, czym powinny być roboty, by wychodzić naprzeciw oczekiwaniom odbiorców, oczekiwaniom społecznym ... w sobotę – w luźniejszej atmosferze Mistrz-Uczeń.

Serdecznie zapraszam KAŻDEGO, kto tworzy roboty lub chce z nich korzystać, ludzi, i wszystkich tych dla których przyszłość medycyny wspomaganej technologicznie robotami w diagnostyce, terapii, rehabilitacji, w szpitalu, w domu i w drodze nie jest obojętna. Można nam towarzyszyć na platformie Zoom i YouTube – linki będę podane na www.frk.pl.

Konferencja odbędzie się w formie hybrydowej – na miejscu - w Sali konferencyjnej FRK oraz z on-line przez platformę ZOOM. Nagrania będą dostępne na portalu YouTube FRK. W Konferencji będą brały udział osoby spoza Polski - obowiązujący język polski lub angielski.

Tylko u nas poznasz twórców robotów medycznych, najciekawsze modele robotów, osiągnięcia, problemy, zagrożenia robotyki medycznej w Polsce i Europie!!

Organizatorzy Konferencji

Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi

Międzynarodowe Stowarzyszenie na rzecz Robotyki Medycznej

Śląski Uniwersytet Medyczny

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.