Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

En

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, podczas drugiego dnia Śląskiego Festiwalu Nauki, przedstawiciele władz Katowic oraz uczelni wyższych z województwa śląskiego podpisali porozumienie o współpracy na rzecz wspierania śląskich innowacji poprzez program Erasmus+. W wydarzeniu uczestniczyła prof. dr. hab. n. med. Katarzyna Mizia-Stec, Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

— Podpisane porozumienie ma dla nas olbrzymie znaczenie. Jestem przekonana, że w ramach pozyskanych środków europejskich, wspólnie podjętych działań i kontaktów międzynarodowych nawiąże się szereg nici współpracy między naszym uniwersytetem a innymi uczelniami. Z pewnością zaowocuje to również wieloma działaniami naukowymi i jeszcze lepszym postrzeganiem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach na arenie międzynarodowej - mówi prof. Katarzyna Mizia-Stec.

Wśród sygnatariuszy podpisanego porozumienia oprócz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach znaleźli się także:

• Miasto Katowice,
  • Uniwersytet Śląski w Katowicach,
  • Politechnika Śląska,
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach,
  • Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach,
  • Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach,
  • Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach,
  • Politechnika Częstochowska,
  • Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie,
  • Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej.

Istotą porozumienia jest współpraca Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji pełniącej rolę Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności poprzez Erasmus+ InnHUB (Centrum Innowacji Programu Erasmus+) ze śląskimi instytucjami, m.in. uczelniami i jednostkami samorządu terytorialnego.

Celem podpisanego dokumentu jest:

• zwiększenie wiedzy o ofercie Programu Erasmus+ w województwie śląskim wśród podmiotów działających w różnych gałęziach gospodarki;
  • podnoszenie innowacyjności poprzez udział w projektach edukacyjnych;
  • promocja i zachęcanie do wnioskowania o środki z Programu Erasmus+;
  • budowanie i rozszerzanie sieci współpracy międzynarodowej, synergia biznesu z nauką i kształcenie dzięki Programowi Erasmus+.