Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Miło nam poinformować, że dr hab. n. med. Piotr Bryniarski, prof. SUM, związany na co dzień z Kliniką Urologii Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, otrzymał niezwykle ważne wyróżnienie. W trakcie 29. Sympozjum Sekcji Endourologii Polskiego Towarzystwa Urologicznego Pan Profesor został wybrany na Przewodniczącego Sekcji Endourologii i ESWL Polskiego Towarzystwa Urologicznego.

– Objęcie tak ważnej funkcji jest niezwykłym wyróżnieniem nie tylko dla mnie, ale przede wszystkim dla całego zespołu Kliniki Urologii WNMZ SUM pod kierownictwem prof. dr. hab. n. med. Andrzeja Paradysza. Świadczy to o najwyższym poziomie uprawianej w Szpitalu Klinicznym nr 1 im. prof. S. Szyszko w Zabrzu endourologii pod każdym względem – powiedział prof. Piotr Bryniarski, który dodał także: – Sukces ten nie byłby możliwy gdyby nie przychylne nastawienie całej Dyrekcji Szpitala, dzięki której Oddział jest systematycznie wzbogacany o najnowsze zdobycze techniczne wykorzystywane w endourologii. Zaszczyt ten wiąże się również z obowiązkiem propagowania wiedzy w zakresie endourologii i prowadzenia szkoleń. Do obowiązku nowego zarządu należy m.in. zorganizowanie sympozjum Sekcji Endourologii PTU, które odbędzie się w Katowicach w dniach 14-15 kwietnia 2023 r.

Dr hab. n. med. Piotr Bryniarski, prof. SUM uczestniczył w ponad 50 zjazdach/konferencjach naukowych krajowych i zagranicznych, podczas których prezentował lub były prezentowane wyniki jego badań. Były to m.in.: kongresy Pol. Tow. Urologicznego, kongresy Central European Meeting oraz konferencje Sekcji Endourologii i ESWL Pol. Tow. Urologicznego. W ramach działalności naukowo-badawczej Pan Profesor skupia się na problemie kamicy układu moczowego, a szczególnie leczenia małoinwazyjnego oraz metabolicznych zaburzeń, które prowadzą do rozwoju kamicy nerkowej. Zajmuje się również problematyką niepłodności typu męskiego, a szczególnie leczeniem żylaków powrózka nasiennego. Ważnym elementem jego pracy naukowej jest także uroonkologia, a szczególnie diagnostyka i leczenie raka stercza. Prof. Piotr Bryniarski jest autorem i współautorem 72 publikacji. Aktywnie działa również na rzecz popularyzowania nauki i profilaktyki. W ramach Europejskiego Tygodnia Urologii współorganizuje bezpłatne porady dla mieszkańców Śląska i popularyzuje wiedzę urologiczną. Wielokrotnie był zapraszany także jako wykładowca przez Siemianowickie Stowarzyszenie Amazonek „Razem".

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne.
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2022

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.