Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

 

Prof. Oskar Kowalski, prorektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego ds. studiów podyplomowych i promocji został powołany w skład Śląskiej Rady ds. Bezpieczeństwa Pracy przy Okręgowym Inspektorze Pracy.

Śląska Rada jest organem opiniodawczo-doradczym, a jej główny celem jest podejmowanie działań zmierzających do minimalizowania zagrożeń występujących w środowisku pracy w poszczególnych branżach na terenie województwa śląskiego. Założeniami Rady są działania prewencyjne oraz dialog oparty na współpracy z Członkami Rady.

Warto dodać, że Bezpieczeństwo i Higiena Pracy to nowy kierunek studiów przygotowany przez Wydział Nauk o Zdrowiu w Bytomiu naszej Uczelni.

Studia umożliwią studentom pozyskanie interdyscyplinarnej, zaawansowanej wiedzy medycznej, psychologicznej, prawnej i administracyjnej oraz nabycie umiejętności sprawnego podejmowania działań poprawiających warunki pracy osób zatrudnionych. W ramach kierunku, poza podstawowym modułem kształcenia dostarczającym wiedzy z zakresu zagrożeń środowiska pracy, prawa pracy i medycyny pracy realizowane są również takie zajęcia jak: mikrobiologia, fizjologia wysiłku fizycznego, ergonomia, promocja zdrowia w miejscu pracy, aktywne starzenie się siły roboczej czy psychospołeczne uwarunkowania zdrowia, co umiejscawia go w obszarze współczesnych wyzwań zdrowotnych.

Koncepcja kształcenia w zakresie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Bytomiu koncentruje się na zdobywaniu wiedzy i umiejętności niezbędnych do pracy zawodowej, a także uwzględnia specyficzne potrzeby i oczekiwania współczesnego rynku pracy. Z punktu widzenia współczesnego specjalisty BHP istotne są także umiejętności pracy w grupie oraz kompetencje językowe dlatego w programie studiów uwzględniono komunikację społeczną oraz język angielski, w tym medyczny. Dlatego też wybrane przedmioty będą realizowane w języku angielskim (Global Occupational Health, Introduction to Occupational Health Hazards).

Kierunek oferuje też staże w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Katowicach oraz realizacja wybranych zajęć w języku angielskim to dodatkowe atuty tego kierunku.

 

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.