Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że dr Andrzej Lorek, związany na co dzień z Kliniką Chirurgii Onkologicznej Katedry Onkologii i Radioterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, otrzymał niezwykle ważne wyróżnienie. W trakcie XXVIII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej w Gdańsku Panu Doktorowi wręczono pierwszą nagrodę za prezentacje pracy pt. „Przydatność mammografii spektralnej w chirurgicznym planowaniu leczenia raka piersi — analiza 999 pacjentek z pierwotnym operacyjnym rakiem piersi".

Stosowana już od kilku lat w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. K. Gibińskiego SUM (Katowice, ul. Ceglana 35) jedna z najnowocześniejszych metod diagnostycznych raka piersi – mammografia spektralna ze wzmocnieniem kontrastowym (CESM) to obiecująca, cyfrowa metoda obrazowania piersi wykorzystywana do planowania operacji. Badania, za które dr Andrzej Lorek otrzymał nagrodę, miały na celu porównanie zwykłej mammografii cyfrowej z CESM jako czynników predykcyjnych w obrazowaniu nowotworów wieloogniskowo-wielocentrycznych (MFMCC) oraz wielkości zmian nowotworowych przed określeniem rozległości zabiegu. Na podstawie bardzo dużego materiału klinicznego wykazano, że zwykła mammografia cyfrowa oferuje niewystarczającą czułość diagnostyczną do wykrywania dodatkowych ognisk raka. Dokładność pomiaru wielkości guza, wysoka czułość diagnostyczna CESM znacząco poprawiła dobór zakresu planowanych operacji raka piersi przez co poprawia rokowanie w tej chorobie.

Otrzymana nagroda jest bardzo dobrym prognostykiem i zapowiedzią uzyskania pozytywnej certyfikacji dla katowickiego ośrodka kompleksowego leczenia raka piersi Breast Cancer Unit przez Międzynarodowe Towarzystwo Senologiczne (SIS).

dr Lorek 1

dr lorek 2

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.