Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

 

Uczelnia

Nauka

Biblioteka

Student

Szkoła doktorska

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

Biznes

Kontakt

En

Ustawa 2.0

Szukaj

 
 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji Neurosilesia 3 (neurologia dziecięca i dorosłych), która odbędzie się w dniach 25-26 listopada 2022 w wersji online.

Choroby układu nerwowego należą do najczęstszych w naszej populacji. Z uwagi na wskaźniki zachorowalności, nierzadko postępujący charakter oraz w efekcie -potencjalną niepełnosprawność intelektualną i ruchową są one poważnym problemem ekonomicznym i organizacyjnym. Rozwój technologii w ostatniej dekadzie istotnie poprawił efektywność diagnostyki oraz skuteczność terapii zaburzeń neurologicznych, czego wymiernym efektem jest wydłużenie przeżycia oraz redukcja stopnia niepełnosprawności.

Obecne trendy neuroepidemiologiczne oraz chorobowość naszej populacji wskazują, że w najbliższym okresie dominującym problemem będą choroby neuroimmunologiczne, zwyrodnieniowe, otępienne oraz udar mózgu. W programie konferencji ujęto powyższe zagadnienia w aspekcie diagnostycznym oraz terapeutycznym z uwzględnieniem najnowszych osiągnięć w tym zakresie.

Konferencja NeuroSilesia będzie okazją do wysłuchania wystąpień znakomitych wykładowców oraz wymiany doświadczeń między polskimi ośrodkami. Jej aktualna, trzecia edycja, wskazuje, że spotkanie to na stałe wpisało się w kalendarz prestiżowych wydarzeń naukowych środowiska medycznego. Tradycją jest także zaproszenie na spotkanie Gościa spoza środowiska medycznego; dotychczas gościliśmy Profesora Jerzego Bralczyka oraz Panią Agnieszkę Holland, natomiast w bieżącej edycji spotkania weźmie udział Pani Jagna Marczułajtis-Walczak.

Ważnym aspektem organizacji wydarzenia jest również promowanie regionu Śląska. Celem konferencji jest nie tylko przekazanie uczestnikom merytorycznych aspektów wiedzy specjalistycznej, ale także prezentacja województwa śląskiego i zmian, do jakich doszło w ostatnim czasie.

Patronat honorowy nad spotkaniem objęli:

  • Jego Magnificencja Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański;
  • Prezes Śląskiej Okręgowej Izby Lekarskiej, dr n. med. Tadeusz Urban.

Organizatorzy spotkania:

  • dr hab. n. med. Anetta Lasek-Bal, Profesor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach;
  • Kierownik Katedry i Kliniki Neurologii WNoZ Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach;
  • dr hab. n. med. Ilona Kopyta, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Katedra i Klinika Neurologii Dziecięcej, Wydział Nauk Medycznych w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach;
  • 90consulting.

Więcej informacji dotyczących wydarzenie znajduje się na stronie https://webinary.90c.pl/neurosilesia/

 

 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu
 

Wydział Nauk Medycznych w Zabrzu

Kierunki lekarski i lekarsko-dentystyczny. 43 Katedry i 4 jednostki samodzielne. Tradycja sięgająca 1946 roku. Bogate zaplecze naukowo-badawcze i dydaktyczne
Wydział Nauk Medycznych w Katowicach
 

Wydział Nauk Medycznych w Katowicach

Kierunki: lekarski oraz neurobiologia. Wydział to ponad 340 nauczycieli akademickich oraz 40 katedr, 34 kliniki, 18 zakładów i 4 oddziały kliniczne. Na terenie Wydziału znajduje się nowoczesne Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu
 

Wydział Nauk Farmaceutycznych w Sosnowcu

Kierunki: farmacja, analityka medyczna, kosmetologia i biotechnologia medyczna. Bogata baza dydaktyczno-naukowa w nowoczesnym kampusie dydaktycznym oraz atrakcyjne zaplecze sportowe.
Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach
 

Wydział Nauk o Zdrowiu w Katowicach

Powołany w 2001 roku. Kierunki studiów: pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, elektroradiologia, coaching medyczny. Studia doktoranckie i studia podyplomowe. Bogata baza naukowo-dydaktyczna oraz zaplecze sportowe.
Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu
 

"Wydział Zdrowia Publicznego w Bytomiu

Unikalne kierunki: Zdrowie Publiczne oraz Dietetyk. Istnieje od 2001 roku. Funkcjonuje na bazie 12 jednostek naukowo dydaktycznych. Studia magisterskie i licencjackie.

Fundusze Europejskie

Serwisy internetowe Śląskiego Uniwersytetu Medycznego wykorzystują pliki cookie w zakresie niezbędnym do ich prawidłowego funkcjonowania oraz w celu dostosowywania i poprawiania sposobu ich działania. Więcej informacji polityka cookies SUM

Polityka prywatności dla stron internetowych SUM

Deklaracja dostępności

SUM © 2016-2023

 

 

 

logo sum

ŚLĄSKI UNIWERSYTET MEDYCZNY w Katowicach
ul. Poniatowskiego 15
40-055 Katowice
tel. 32 208 3600
NIP: 634-000-53-01
REGON: 000289035

Redagowanie i administracja: Centrum Informatyki i Informatyzacji
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.