Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

En

Symulacje, wirtualna medycyna, wystawa „Oczy pandemii". Śląski Uniwersytet Medyczny zaprasza na niezwykle interesujący program w ramach Międzynarodowego Kongresu Jakości Kształcenia 16 listopada do Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej w Katowicach przy ulicy Medyków 8. Czekamy na Was od 11.00 do 17.00. Przed zajęciami przygotowanymi dla gości odbędzie się posiedzenie Uczelnianej Komisji ds. jakości kształcenia, która podsumuje poprzedni rok swojej pracy.

Dla tych, którzy nas odwiedzą przygotowaliśmy m.in.: niezwykle ciekawe symulacje, prezentacje wirtualnej rzeczywistości w kształceniu kadry medycznej (będzie można zajrzeć do wirtualnej sali operacyjnej, czy wirtualnego gabinetu stomatologicznego), pokaz studenckich kół naukowych oraz wystawę „Oczy pandemii" przedstawiającą 24 godziny pracy szpitala tymczasowego w Pyrzowicach. Bardzo interesująco zapowiada się także prezentacja cyklu szkoleń dotyczących kompetencji miękkich.

Kongres jest nową inicjatywą corocznych spotkań poświęconych problematyce jakości kształcenia. Celem przyświecającym wydarzeniu jest wymiana doświadczeń, podejmowanie wspólnych inicjatyw, praca zespołowa nad ciągłym udoskonalaniem jakości kształcenia.

Tematyka kongresu jest szeroka – obejmuje m.in. zagadnienia dotyczące systemów zapewnienia jakości kształcenia, monitorowania jakości kształcenia, akredytacji, umiędzynarodowienia kształcenia, rozwoju kompetencji dydaktycznych, kształcenia zdalnego. W trakcie kongresu spotkają się osoby studiujące, nauczyciele akademiccy i nauczycielki akademickie, osoby kreujące i organizujące dydaktykę akademicką, a także osoby odpowiedzialne za monitorowanie jej jakości. Większość wydarzeń w trakcie kongresu będzie miała charakter otwarty także dla osób spoza instytucji organizujących (po uprzedniej rejestracji za pośrednictwem strony https://iceq.pl/program/)

Międzynarodowy Kongres Jakości Kształcenia w dniach 16–18 listopada 2022 roku odbywa się w formule hybrydowej – stacjonarnie w Katowicach oraz online. Poszczególne dni poświęcone zostaną innym aspektom jakości kształcenia.

Organizatorami Międzynarodowego Kongresu Jakości Kształcenia są śląskie uczelnie:

• Uniwersytet Śląski w Katowicach (lider projektu w 2022 roku),
  • Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach,
  • Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach,
  • Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach,
  • Politechnika Śląska,
  • Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach,
  • Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Szczegółowy program przygotowany przez Śląski Uniwersytet Medyczny:
SUM: Jakość kształcenia w SUMie, 16 listopada 2022 r.

SUM: Prezentacja „wirtualnej rzeczywistości" w kształceniu kadry medycznej

SUM: Pokaz studenckich kół naukowych w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach

SUM: Prezentacja cyklu szkoleń dotyczących kompetencji miękkich

SUM: Wystawa zdjęć z albumu „Oczy pandemii"