Logo BIP Logo projekt�w EU Skip to main content.   Skip to menu   Search

Doktoraty / Habilitacje

Kandydat / Admission

En

Uprzejmie informuję, że Fundacja Kościuszkowska ogłosiła nabór wniosków do programu „Exchange to the US".

W ramach programu „Exchange to the US" możliwe są różne formy wsparcia:

• stypendium Fundacji Kościuszkowskiej dla naukowców, ekspertów i artystów – na badania postdoktoranckie trwające od 3 do 9 miesięcy,
  • granty Fundacji Kościuszkowskiej dla pracowników naukowych oraz profesjonalistów i artystów - na badania w Stanach Zjednoczonych trwające od 3 do 9 miesięcy,
  • stypendia dydaktyczne Fundacji Kościuszkowskiej – umożliwiają pracownikom akademickim prowadzenie zajęć na amerykańskich uczelniach przez okres do dziesięciu miesięcy. Zajęcia powinny dotyczyć tematyki polskiej kultury i języka. Stypendyści mogą jednocześnie kontynuować swoje badania przebywając na tej ścieżce stypendialnej.

O stypendium mogą ubiegać się obywatele Polski lub posiadacze Karty Polaka mieszkający stale na terenie Polski.

Kandydaci muszą mieć ukończone studia magisterskie przed rozpoczęciem programu. Powinni także być w stanie komunikować się w języku angielskim w stopniu pozwalającym na czynne uczestnictwo w rozmowach, zajęciach i wydarzeniach prowadzonych w języku angielskim. Stypendia są częściej przyznawane kandydatom realizującym studia doktoranckie lub bardziej doświadczonym pracownikom naukowym.

Aplikacje do ww. programu składają bezpośrednio zainteresowani kandydaci w terminie do 15 listopada 2022 r.

Szczegółowe informacje programie „Exchange to the US" znajdują się na stronie https://www.thekf.org/kf/scholarships/exchange-us/ gdzie znajdą Państwo formularz zgłoszeniowy.

Po zgłoszeniu udziału w konkursie uprzejmie prosimy o poinformowanie o tym fakcie Centrum Nauki i Współpracy Międzynarodowej SUM w Katowicach pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zachęcamy do aplikowania.